נצחון אחד מהשיא: פטל יזנק ראשון גם בטקסס

אחרי שגרף את התואר הרביעי שלו והשלים 7 ניצחונות רצופים, האלוף הטרי זקוק לעוד נצחון אחד כדי לשבור את שיאו של שומאכר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.11.13 - 23:22
בדרך לעקוף את שומאכר. פטל (במרכז. GETTYIMAGES)
בדרך לעקוף את שומאכר. פטל (במרכז. GETTYIMAGES)
תחילת כתבהאת העובדה שסבסטיאן פטל יירשם בספרי ההיסטוריה המוטורית באותיות זהב כבר כולנו הפנמנו מזמן, אבל האלוף הטרי לא עוצר: הנהג הגרמני של רד בול סיים הערב (שבת) ראשון במקצה הדירוג בטקסס, ושיפר את סיכוייו לשבור מחר את השיא של מיכאל שומאכר - כל מה שדרוש לו כעת זה עוד ניצחון - השמיני ברציפות העונה.

פטל הנהדר נמצא בליגה משלו כבר המון זמן, ורק לאחרונה הוא השלים זכיה רביעית ברציפות בתואר, אך מתברר שזה לא מספיק לו. הנהג הבכיר של רד בול רוצה להחזיק גם בשיא הניצחונות הרצופים שרשם שומאכר ב-2004, ואחרי שעשה זאת 7 פעמים, הוא הבטיח לעצמו סיכויי מירבי לעשות זאת בפעם השמינית ולשבור את השיא.

מקצה הדירוג של הגראנד פרי באוסטין, טקסס, היה קרוב מאוד להעניק למארק וובר, שותפו של פטל לרד בול, את המקום הראשון על הגריד, אלא שאז הגיע סיום דרמטי ומהפך: פטל סיפק סיומת מדהימה וסיים 0.103 מאיות השניה לפני וובר, בדרך לפעם ה-44 שהוא יזנק מהפול פוזישן. רומיין גרוז'אן הצרפתי של לוטוס יזנק שלישי, כשהולקנברג, המילטון ואלונסו ישלימו את השישייה הראשונה.

"אני כבר מצפה למחר", אמר אלוף העולם, "זה מרגש מאוד. כשיש לך הזדמנות להירשם בהיסטוריה אתה רוצה לעשות הכל בכדי לגרום לזה לקרות. הכל הסתדר לי הפעם".