המילטון ניצח במלזיה, פטל רק במקום השלישי

הנהג הבריטי של מרצדס ניצל עד תום את הפול פוזישן כדי לזכות במירוץ הראשון שלו העונה. האלוף זינק שני אבל ראה את ניקו רוזברג עוקף אותו בדרך לפודיום. לפני המירוץ: דקת דומיה לזכר הרוגי המטוס המלזי

מערכת אתר ערוץ הספורט  30.03.14 - 11:42
ניצחון ראשון העונה. המילטון (gettyimages)
ניצחון ראשון העונה. המילטון (gettyimages)
תחילת כתבה

בשבוע שעבר מפח הנפש היה חד ומהיר, והיום (ראשון) הגיע הפיצוי של לואיס המילטון. אלוף העולם לשעבר זינק בפעם השניה ברציפות מהפול פוזישן והפעם גם ניצח. מירוץ מלזיה שייך לנהג הבריטי של מרצדס. האלוף הנוכחי, סבסטיאן פטל, ממשיך לקרטע, אבל לפחות הפעם הוא עלה על הפודיום. עונת הפורמולה 1 מעבירה הילוך.

מירוץ הפתיחה באוסטרליה היה דרמטי במיוחד. המילטון ופטל פרשו כבר בשלב מוקדם ואיפשרו לניקו רוזברג להפתיע ולנצח. הפעם המילטון כבר היה חד יותר, מרוכז יותר, ואת הדגל המשובץ הוא ראה ראשון. חברו לקבוצה רוזברג לא זכה במירוץ אבל סיפק עוד הופעה הירואית, כשזינק מהמקום השלישי ועקף את פטל בדרך למקום השני על הפודיום. נהג רד בול ראה שיפור קל, אבל בטח לא מרוצה מהפתיחה שלו ב-2014.

את הקפיצה הגדולה ביותר עשה ואלטרי בוטאס (וויליאמס), שזינק רק מהמקום ה-18 והתקדם עד למקום ה-8, כשהוא צובר לעצמו 4 נקודות. פרננדו אלונסו (פרארי), עוד אלוף עולם לשעבר, זינק מהמקום הרביעי על הגריד ונשאר בדיוק באותו מקום גם בסיום. ג'נסון באטן קפץ מהמקום העשירי אל השישי.

ומי נשאר מחוץ לעשירייה הפותחת? קימי רייקונן (פרארי), שזינק מהמקום השישי אבל התדרדר עד ל-12, וגם דניאל ריקארדו (רד בול), שסיים שני באוסטרליה (אבל המקום על הפודיום נלקח ממנו בשל שימוש בכמות דלק גדולה מהמותר) והיום היה אחד משבעת הנהגים שלא סיימו את המירוץ. אגב, לפני הזינוק נערכה דקת דומיה לזכר הרוגי המטוס המלזי.

הדירוג המלא במאלזיה:

1. לואיס המילטון (מרצדס)

2. ניקו רוזברג (מרצדס)

3. סבסטיאן פטל (רד בול)

4. פרננדו אלונסו (פרארי)

5. ניקו הולקנברג (פורס אינדיה)

6. ג'נסון באטן (מקלארן)

7. פליפה מאסה (וויליאמס)

8. ואלטרי בוטאס (וויליאמס)

9. קווים מגנוסון (מקלארן)

10. דניאל קוויאט (STR)

11. רומיין גרוז'אן (לוטוס)

12. קימי רייקונן (פרארי)

13. קאמוי קוביאשי (קאתרהאם)

14. מרקוס אריקסון (קאתרהאם)

15. מקס צ'ילטון (מארוסיה)

צמרת דירוג הנהגים: 1. רוזברג (43 נקודות), 2. המילטון (25), 3. אלונסו (24), 4. באטן (23).... 7. פטל (15).