הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רוזברג פרש, המילטון ניצח וצימק את הפער בפסגה

הגרמני סבל מכשל בגיר. אלונסו זינק מהמקום ה-19, נענש ועוד הצליח לסיים שישי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.07.14 - 17:41

ניקו רוזברג זינק שוב מהפול-פוזישן, אבל כשל בגיר גרם לו לפנות את הדרך ללואיס המילטון, שניצח מול הקהל הביתי בסילברסטון וצימק את הפער בפסגת דירוג הנהגים ל-4 נקודות בלבד.

זו הייתה הפעם הראשונה מאז 2000 שדגל אדום הונף לאחר שבפתיחה התפתחה תאונת דרכים בה היה מעורב קימי רייקונן. התאונה גרמה לפליפה מאסה לסיים מוקדם מהצפוי את הגראנד פרי ה-200 שלו, בעוד שרייקונן נפגע בקרסולו וצלע החוצה.

רוזברג הוביל את המירוץ קצת מעבר לנקודת האמצע, בעוד שהמילטון משך זמן לפני שעבר לתרכובת הצמיגים הקשה יותר. אלא שהבריטי צימק את הפער בזמן שהגרמני נאלץ לעצור בשל כשל בגיר ולראשונה העונה לא סיים מירוץ. משם ואילך האנגלי דהר לניצחון.

פרננדו אלונסו, שזינק מהמקום ה-19 בגריד, נענש בתוספת של 5 שניות בשל זינוק מוקדם. זה לא מנע להתקדם בצורה מרשימה במעלה הדירוג ולהיכנס למאבק אדיר מול סבסטיאן פטל, שסיים במקום החמישי.

ואלטרי בוטאס, הפיני של וויליאמס, סיים במקום השני וטיפס למקום החמישי בדירוג הנהגים, בעוד שדניאל ריקיארדו האוסטרלי (רד בול) תפס את המקום השלישי על הפודיום - כמו גם בדירוג הכללי.

ניקו רוזברג (מרצדס) עדיין מוביל את דירוג הנהגים הכללי עם 165 נקודות, אולם בן קבוצתו המילטון צימק את הפער בפסגה ל-4 נקודות בלבד (161). ריקיארדו כאמור שלישי, אלונסו רביעי ובוטאס חמישי, לפני פטל.