פלאי הרפואה: שומאכר יחזור לביתו בסוף הקיץ

הנהג שנפגע בראשו צפוי לצאת מהמוסד השיקומי ולתפקד על כסא גלגלים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.07.14 - 18:37
שומאכר. שיקום ביתי (gettyimages)
שומאכר. שיקום ביתי (gettyimages)
תחילת כתבה

מי היה מאמין שהסיפור הזה יכול להסתיים בצורה טובה? מיכאל שומאכר, נהג המירוצים לשעבר שנפגע בראשו בעת חופשת סקי בצרפת, עובר תהליך שיקום שמפתיע לחלוטין את רופאיו. בשווייץ מדווחים כי הנהג האגדי, שעבר מבית החולים למוסד שיקומי, צפוי להשתחרר לביתו בשבועות הקרובים, ועד סוף הקיץ לחזור לחיק משפחתו.

כזכור, לפני 7 חודשים וחצי, שומאכר נפגע בצורה קשה בראשו בתאונת סקי בדרום צרפת והוטס לבית החולים הקרוב במסוק. לפני כחודש הוא הועבר למוסד שיקומי בשווייץ ובסביבתו טענו כי הוא כבר אינו בתרדמת. כעת מתברר כי הוא יוכל להמשיך בתהליך השיקום בביתו, ומשפחתו תישא בעלויות הטיפול הרפואי הנאמדות בכ-500 מיליון דולר סך הכל. הטיפול צפוי להגיע לסכומים כאלה, כיוון שאם המשפחה תרצה להוציא את שומאכר מהמוסד היא תאלץ לבנות בביתו חדרים מיוחדים לשיקום, עם כל המכשירים והשינויים הנדרשים בבית לשיקום שכזה. הטיפול הרפואי כולל פיזיוטרפיסטים, רופאים ואחיות, תזונאים ונוירולוגים שיטפלו באופן פרטי בנהג בשנים הקרובות.

שומאכר אינו מסוגל כרגע להעמד על רגליו והרופאים מקווים להגיע למצב בו שומאכר יוכל לשבת על כסא גלגלים מיוחד ולתפעל אותו דרך פיו. צמד רופאים מקרואטיה המציאו ויצרו שבב אלקטרוני מהפכני ונבדקת האפשרות שהוא יושתל במוחו של הנהג. השבב אמור לעזור לשומאכר לדבר ואולי אפילו יחזיר לו את היכולת ללכת שוב. משפחתו של שומאכר יצרה קשר עם הקרואטים שכעת בוחנים את האפשרות לנתח את הנהג.