הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דרמה בהונגריה: ניצחון לדניאל ריקארדו. צפו בתקציר המירוץ

האוסטרלי חגג בפעם ה-2 השנה, אלונסו סיים שני. המילטון סגר את הפודיום וצימק את הפער מרוזברג

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.07.14 - 16:53

אחד המירוצים המלהיבים ביותר של השנה בפורמולה 1, נגמר היום (ראשון) גם עם נהג מנצח שאינו שייך למרצדס בפעם השנייה השנה. דניאל ריקארדו מרד בול, היחיד שלקח ניצחונות למוליכת דירוג היצרניות, ביצע שתי עקיפות בהקפות האחרונות המסעירות בהונגריה כדי לעמוד על ראש הפודיום. פרננדו אלונסו עשה את התוצאה הטובה ביותר שלו השנה כשסיים במקום השני, כאשר לואיס המילטון צימק את הפער מניקו רוזברג בפסגת טבלת הנהגים.

דווקא רוזברג היה זה שזינק מהפול פוזישן, בעוד שריקארדו התחיל מהמקום הרביעי והמילטון בכלל נאלץ לזנק מרחבת הטיפולים אחרי שרכבו עלה בלהבות במקצה הדירוג. אבל הקלפים נטרפו מחדש בתחילת המירוץ, מאחר והגשמים שירדו בבודפשט לפני המירוץ היקשו את התנאים, גרמו לבעיות היגוי ובלימה לנהגים והובילו למספר תאונות ולסייפטי קאר.

כשהעשן התפזר, דווקא אלונסו שסובל מעונה מאכזבת נוספת בפרארי, מצא את עצמו מוביל את המירוץ במשך הקפות רבות. אלא שגם המאמץ של ז'אן-אריק ורן להחזיק מאחוריו את המכוניות של מרצדס לא הספיקו לספרדי כדי להימלט מהמתקפות של הרכבים המהירים יותר ממנו, ובסופו של דבר החבורה הדביקה אותו. 4 הקפות לסיום המירוץ, ריקארדו חלף על פני המילטון כדי לעלות למקום השני, וכעבור הקפה אחת הוא השאיר אבק לאלונסו כדי לשייט אל דגל השחמט.

מדובר בניצחון השני השנה ובכלל של האוסטרלי, אחרי שחגג גם בגרנד פרי הקנדי בתחילת יוני. המילטון סיים שלישי, קצת לפני רוזברג הרביעי, ועל כן הפער של הגרמני צומק מ-14 ל-11 נקודות. זאת הייתה הפעם השנייה בתוך שבוע שהמילטון מתגבר על מיקום נוראי בזינוק כדי להיכנס גבוה לניקוד.

פליפה מאסה סיים את המירוץ במקום החמישי, בעוד שגם קימי רייקונן קיבל סיבה לחייך כשהתברג במקום השישי למרות זינוק מהמקום ה-16. סבסטיאן פטל? הוא הסתפק רק במקום השביעי - וזאת למרות שזינק שני על הגריד.