הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ריקארדו ניצח בבלגיה, רוזברג ברח להמילטון

הגרמני והאנגלי התנגשו בפתיחה, והמילטון פרש. ניצחון שלישי לנהג רד בול

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.08.14 - 16:43
ריקארדו. ניצחון שני רצוף (getty)
ריקארדו. ניצחון שני רצוף (getty)

אמנם יש עוד שבעה מירוצים עד לסיום עונת הפורמולה 1, אבל היום (ראשון) ניקו רוזברג פתח פער משמעותי על לואיס המילטון בקרב הכל-מרצדס על אליפות העולם. דניאל ריקארדו מרד בול אמנם ניצח בפעם השלישית השנה והשנייה ברציפות בגראנד פרי הבלגי, אך המרוויח הגדול היה הנהג הגרמני שהגדיל את היתרון שלו על פני הבריטי, שלא סיים את המירוץ, ל-29 נקודות.

הקרב בין רוזברג להמילטון צמוד במיוחד השנה, אבל בתחילת המירוץ במסלול ספא המפורסם, הוא היה צמוד מדי. שני נהגי מרצדס שזינקו מראש הגריד התנגשו זה בזה, ובעוד האנגלי לא ממש הצליח להתאושש ובסופו של דבר פרש 4 הקפות לסיום, הגרמני נעקף בהקפה השמינית על ידי דניאל ריקארדו, שלא ויתר על ההובלה עד לסיום.

רוזברג סיים שני בסופו של דבר, כאשר את המקומות הבאים תפסו שני נהגים מפינלנד. ואלטרי בוטאס מוויליאמס השלים את הפודיום, בעוד שקימי רייקונן (פרארי) רשם את התוצאה הטובה ביותר שלו השנה עם המקום הרביעי. סבסטיאן פטל (רד בול) הגיע למקום החמישי, קווין מגנוסן וג'נסן באטן (מקלארן) סיימו בזה אחר זה בעקבות אלוף העולם המכהן.

זה היה מירוץ מאכזב עבור פרננדו אלונסו, שזינק מהמקום הרביעי והידרדר עד לשמיני. מלבד המילטון, חמישה נהגים נוספים פרשו ולא הגיעו לדגל השחמט: ז'יל ביאנצ'י, רומן גרוז'אן, פסטור מלדונאדו ואנדרה לוטרר.