הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

המאבק מחריף: המילטון ניצח בגרנד פרי איטליה

הבריטי צימק את הפער מרוזברג במירוץ דרמטי. פליפה מאסה סיים שלישי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.09.14 - 16:33
המילטון. לא מרפה מרוזברג (getty)
המילטון. לא מרפה מרוזברג (getty)

אחרי שבועיים של מתיחויות, האשמות וניסיונות פיוס, היום (ראשון) חזרו לואיס המילטון וניקו רוזברג למסלול. הנהג הבריטי של מרצדס ניצח בגראנד פרי האיטלקי במסלול מונזה כשהקדים את חברו לקבוצה מגרמניה, ובכך צימק את הפער ביניהם בדירוג הנהגים מ-29 ל-22 נקודות.

המילטון זינק מהפול פוזישן, אבל נעקף כבר בזינוק על ידי רוזברג, קווין מגנוסן ופליפה מאסה. עם זאת, הבריטי התאושש בהמשך והצליח לעקוף עד להקפה העשירית את מגנוסן ומאסה. שתי טעויות של רוזברג, שיצא מהמסלול, איפשרו להמילטון לעקוף את מי שהוא חברו לקבוצה ובו בעת יריבו בקרב על האליפות.

רוזברג כן הצליח לשמור על המקום השני, כך שהנזק מבחינתו היה מזערי. מאסה קבע את התוצאה הטובה ביותר שלו השנה כשלראשונה עמד על הפודיום, בעוד שחברו בוויליאמס ואלטרי בוטאס סיים במקום הרביעי.

גם נהגי רד בול הסתדרו בזוגות. דניאל ריקארדו, שניצח בשני המירוצים הקודמים בהונגריה ובלגיה, הסתפק הפעם רק במקום החמישי, לפני אלוף העולם היוצא סבסטיאן פטל. אגב, במירוץ הבא בסינגפור, פטל עלול לאבד סיכוי תיאורטי ומתמטי לשמור על הכתר.

זה היה מירוץ ביתי מתסכל עבור פרארי. פרננדו אלונסו, שזינק שביעי, היה אחד מתוך שני נהגים בלבד שפרשו ולא השלימו את המירוץ, בגלל בעייה טכנית ברכבו בהקפה ה-30. קימי רייקונן, לעומת זאת, המשיך את השנה המאכזבת שלו כשהגיע תשיעי לקו הסיום.

העשירייה המובילה:

1. לואיס המילטון (מרצדס)
2. ניקו רוזברג (מרצדס)
3. פליפה מאסה (וויליאמס)
4. ואלטרי בוטאס (וויליאמס)
5. דניאל ריקארדו (רד בול)
6. סבסטיאן פטל (רד בול)
7. סרחיו פרס (פורס אינדיה)
8. ג'נסן באטן (מקלארן)
9. קימי רייקונן (פרארי)
10. קווין מגנוסן (מקלארן)