הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

המילטון ניצח בסינגפור ועלה לפיסגת הדירוג

הבריטי במירוץ מושלם עלה לראש הטבלה על חשבון ניקו רוזברג שפרש. סבסטיאן פטל רשם את הישג השיא שלו העונה וסיים במקום השני

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.09.14 - 17:02
עוד חמישה מירוצים לסיום העונה, והמילטון מוביל ב-3 נק' (gettyimages)
עוד חמישה מירוצים לסיום העונה, והמילטון מוביל ב-3 נק' (gettyimages)

אפשר להגיד הרבה דברים על העונה הנוכחית של הפורמולה 1, ועל הדומיננטיות של מרצדס, אבל צמד הנהגים של הקבוצה הגרמנית מספקים לנו פוטו פיניש מהסרטים לקראת השלבים האחורנים של העונה. לגראנד פרי של סינגפור הגיע ניקו רוזברג בפער של 22 נקודות מחברו לקבוצה לואיס המילטון, אך הבריטי לא רק ניצח את המירוץ היום (ראשון) וסגר את הפער, הוא גם עלה למקום הראשון בדירוג הכללי וכרגע מוביל על הגרמני ב-3 נקודות.

המילטון שמר על ההובלה מפתיחת המירוץ, ולאחר שעתיים תפס את המקום הראשון בפודיום אך הסיפור המרכזי הגיע בכלל לפני הזינוק. ניקו רוזברג נתקל בתקלה טכנית בהקפת החימום ונאלץ לזנק מרחבת הטיפולים. בשלב הזה כשהוא, "בבקרת נזקים" הגרמני ביחד עם הצוות שלו החליט לפרוש ובכך, סלל להמילטון את הדרך לראש הטבלה, כשנשארו עוד חמישה מירוצים לסיום העונה.

שאר הפודיום נצבע בכחול-צהוב-אדום של רד בול. אלוף העולם הנוכחי ומי שזכה בארבע אליפויות רצוף, סבסטיאן פטל, רשם את הישג השיא שלו העונה כשסיים שני. את 2014 הגרמני לא ירצה לזכור וכרגע הוא מדורג במקום ה-5 עם 124 נקודות. במקום השלישי התמקם חברו לקבוצה דניאל ריקארדו לאחר שנאבק בהקפות האחרונות בפרננדו אלונסו שסיים רביעי.

העשירייה הראשונה:
לואיס המילטון
סבסטיאן פטל
דניאל ריקארדו
פרננדו אלונסו
פליפה מסה
ז'אן-אריק ורן
סרחיו פרס
קימי רייקונן
ניקו הולקנברג
קוין מגנוסן


טבלת הנהגים:
לואיס המילטון - 241 נק'
ניקו רוזברג - 238 נק'
דניאל ריקרדו - 181 נק'