הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

תאונה קשה במירוץ יפן: חשש לחייו של ביאנקי

הנהג בן ה-25 התנגש בטרקטור שבא לחלץ נהג אחר. פונה באמבולנס לבית החולים כשהוא מחוסר הכרה. במירוץ עצמו: ניצחון שלישי ברציפות להמילטון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.10.14 - 11:27

עשרות מיליוני מעריצים יש לענף הפורמולה 1 ברחבי העולם, וכל אחד ואחד מהם ודאי חושש מרגע כמו זה: ז'ול ביאנקי, נהג צרפתי בן 25, היה מעורב היום (ראשון) בתאונה קשה במהלך גראנד פרי יפן - ומצבו נכון לעכשיו מוגדר קריטי.

בהקפה ה-44 - פחות מ-10 הקפות לפני סיום המירוץ - אדריאן סוטיל החליק מהמסלול, וזמן קצר אחר כך הגיע טרקטור כדי לחלצו. שלוש הקפות מאוחר יותר החליק כנראה גם ביאנקי (חשוב לציין כי תנאי מזג האוויר היו קשים במיוחד) - ולרוע מזלו התנגש בטרקטור.

ביאנקי, שלפי הדיווחים איבד את הכרתו, פונה באמבולנס לבית החולים - מה שבאופן טבעי מעלה חשש כבד למצבו. הנהג עבר ניתוח בהול, שנמשך מספר שעות. לאחר מכן מצבו הוגדר עדיין כקריטי, אך דווח שהוא נושם בכוחות עצמו. סוטיל, לעומת זאת, יצא מהאירוע ללא פגע רציני. אגב, זמן קצר אחרי התאונה הקשה של ביאנקי - ואולי גם בגלל שתנאי מזג האוויר הפכו קשים יותר - הוחלט להפסיק את המירוץ מספר הקפות לפני הסיום.

במקרה של הפסקת מירוץ בשלב כזה - התוצאות נקבעות על פי המצב הנתון שבו התקבלה ההחלטה. המשמעות: לואיס המילטון זכה בגראנד פרי יפן - המירוץ השלישי ברציפות שבו הוא מנצח - והגדיל את הפער מחברו למרצדס, ניקו רוזברג שסיים שני, ל-10 נקודות. את המקום השלישי על הפודיום תפס סבסטיאן פטל, בעוד שפרננדו אלונסו מפרארי כלל לא סיים את המירוץ.