"בכל פעם שיש טלפון, אני מפחד שז'ול מת"

מצבו של נהג הפורמולה, שנפצע במירוץ ביפן, עדיין מוגדר קריטי אך יציב. אביו, פיליפ: "הרופאים אומרים שזה נס שהוא בכלל חי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.10.14 - 19:00
תחילת כתבה

תשעה ימים חלפו מאז התאונה הקשה שעבר ז'ול ביאנקי במסלול סוזוקה ביפן, והיום (שלישי) מצבו עדיין מוגדר קריטי אך יציב. אביו של הנהג, פיליפ ביאנקי התראיין לעיתון האיטלקי גאזטה דל ספורט ואמר: "הוא לא יוותר, אני בטוח בכך".

"הסיטואציה הזאת נוראית, בכל פעם שהטלפון מצלצל אני יודע שיכול להיות שזה מבית החולים כדי להודיע לנו שז'ול מת", אמר האב. "הרופאים אמרו לנו שזה נס שהוא בכלל חי, בני אדם לא שורדים בדרך כלל תאונות כל כך קשות".

כזכור, בגראנד פרי היפני, ביאנקי איבד שליטה על מכוניתו והתנגש בטרקטור שהיה על המסלול על מנת לפנות רכב אחר. בתחילת המירוץ האחרון ברוסיה, התאספו מספר נהגים כשהם מחובקים כדי להביע הזדהות עם ביאנקי. "מעולם לא ראיתי דבר כזה", אמר האב והוסיף: "זה ריגש אותנו מאוד, ואנחנו מודים לכולם. נהגים רבים, כולל רוכבי המוטו GP ולנטינו רוסי ומארק מארקס, ממשיכים לשלוח לנו הודעות ולהתעניין במצב, וזה מחזק אותנו".

קבוצתו של ביאנקי מארוסיה שיחררה היום הודעה ובה נכתב כי מצבו של הנהג קשה אך יציב. "כששואלים אותי מה שלומו של ז'ול, אין לי איך להשיב", אמר פיליפ. "יום אחד מצבו מתדרדר, יום אחר משתפר. האמת היא שמצבו קשה מאוד ואנחנו לא יודעים איך זה יתפתח".