שיפור קל במצבו של ז'ול ביאנקי: יצא מהקומה

נהג המירוצים, שהתנגש ברכב חילוץ, בגראנד פרי היפני, נושם בעצמו אך מצבו נותר קריטי. הוא הועבר לבית חולים בצרפת להמשך הטיפול, משפחתו: "אנחנו מתכוננים לשלב הבא של הטיפול בו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.11.14 - 18:27
תחילת כתבה

לפני כחודש וחצי, ז'ול ביאנקי, נהג הפורמולה 1, התרסק עם רכבו ברכב חילוץ שהיה על מסלול המירוצים, ונפצע אנושות. היום (רביעי) משפחתו הצהירה כי מצבו משתפר והוא כבר נושם בכוחות עצמו, אך למרות השיפור, מצבו עדיין מוגדר כקריטי.

"ז'ול כבר לא נמצא במצב של קומה מלאכותית", נכתב בהצהרה רשמית של המשפחה. "אך הוא עדיין מחוסר הכרה. שבעה שבועות מאז התאונה הנוראית בגראנד-פרי היפני, ולאחר אינספור טיפולים נוירולוגים, יש לנו בשורות טובות: ז'ול נושם בכוחות עצמו ויש שיפור בפעילות המוחית".

בעקבות השיפור במצבו הוחלט להעביר את הטיפול בצרפתי מבית החולים שביפן, לבית חולים בניס, צרפת. ביאנקי מאושפז בטיפול נמרץ והוא נמצא תחת מעקב של ראש המערך הנוירוכירורגי של בית החולים. אך למרות השיפור, חשוב לציין כי ביאנקי רחוק מהתאוששות ומצבו עדיין קריטי.

כזכור, במהלך הגראנד פרי היפני, הנהג של קבוצת מארוסיה איבד שליטה על רכבו בעקבות הגשם ששטף את המסלול, והתנגש ישירות ברכב חילוץ שפינה מכונית אחרת שאיבדה שליטה. מאז ביאנקי נמצא במצב קריטי אך יציב והוא סובל מפגיעות ראש קשות. התאונה הזו, היא אחת התאונות הקשות ביותר בשנים האחרונות בעולם הפורמולה 1.