הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יהיה מהפך? פול פוזישן לרוזברג במירוץ המכריע

הגרמני יזנק ראשון באבו דאבי וינסה לקחת מידיו של המילטון את האליפות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.11.14 - 15:59
רוזברג. הכל מוכן לדרמה (getty)
רוזברג. הכל מוכן לדרמה (getty)

הכל מוכן למירוץ סיום העונה של הפורמולה 1, או אם תרצו, מירוץ הגמר. מחר (ראשון) יוכרע הקרב על אליפות העולם, כאשר ניקו רוזברג זומם לבצע מהפך דרמטי ולעקוף את לואיס המילטון ממש על קו הסיום. היום, הנהג הגרמני זכה בפול פוזישן בגרנד פרי של אבו דאבי כשהקדים את שותפו לקבוצת מרצדס, והציב את עצמו בעמדה טובה לעשות את זה.

רוזברג, שמזדנב מאחוריי המילטון בפסגת דירוג הנהגים בחודשיים האחרונים, קבע זמן מהיר משל המילטון ב-0.4 שניות ב-Q3 של מקצה הדירוג. הנהג הגרמני הרוויח את הפול פוזישן ה-11 שלו השנה, לעומת שבעה של הבריטי, אבל כידוע, מה שקובע זה לא איך איפה אתה מתחיל, אלא היכן אתה מסיים.

ערב המירוץ, להמילטון יש 334 נקודות במקום הראשון, בעוד שלרוזברג יש 317 נקודות. כזכור, במירוץ האחרון השנה מוענקות נקודות כפולות, ועל כן הגרמני יכול לזכות באליפות ראשונה בקריירה אם ינצח במירוץ, כל עוד המילטון לא יסיים במקום השני. כל תוצאה אחרת תעניק לאנגלי אליפות שנייה בקריירה.

ויש גריד גם מלבד שני נהגי מרצדס. ואלטרי בוטאס קבע את הזמן השלישי בטיבו ויזנק מאחורי שני המובילים, בעוד שפליפה מאסה יזנק רביעי. דניאל ריקארדו מרד בול יתחיל את המירוץ מהמקום החמישי, כשחברו סבסטיאן פטל יפתח את מירוץ הפרידה שלו מהקבוצה מהמקום השישי. פרננדו אלונסו, שינהג בפעם האחרונה ברכב של פרארי, תפס רק את המקום ה-10 על הגריד, מקום אחד אחרי קימי רייקונן.