קובי רפואה: אף אחד לא ספר אותנו, אך אפשר לעשות את זה

מכבי פ"ת לא תלויה בעצמה, אבל המאמן מאמין שקבוצתו תישאר בליגה אחרי המשחק מול הפועל חיפה: "דבר ראשון, צריכים לנצח". עוז פרץ ימשיך לפתוח במקומו של גלבאן. רועי דיין ב"קבלת שבת": "אולי הוחזרתי להרכב מאוחר מדי"

רועי זריהן  09.05.14 - 10:30
תחילת כתבה

שני ניצחונות בשני המחזורים האחרונים החזירו, משום מקום, את מכבי פתח תקווה למאבקי ההישרדות. "אף אחד לא ספר אותנו לפני מספר מחזורים, ונכון שהדברים עדיין לא תלויים בנו, אבל אנחנו מאמינים שאפשר לעשות את זה. בראש ובראשונה אני צריכים לנצח את הפועל חיפה", זה מה שאמר המאמן קובי רפואה לאתר ערוץ הספורט לקראת המשחק שיכול לקבוע האם מכבי פתח תקווה תרשום שתי ירידות בשלוש עונות, או שמא תחולל את אחד הקאמבקים הגדולים ביותר של השנים האחרונות בתחתית.

כפי שפורסם באתר ערוץ הספורט, אתמול שחקני הקבוצה, הצוות המקצועי וצוות ההנהלה יצאו ליום גיבוש, בו קיימו קרב פיינטבול, הכל במטרה להוריד קצת מהלחץ שיש על השחקנים. "האמת שאנחנו מתוחים, אבל אנחנו לא מרגישים לחוצים", אמרו שחקנים בקבוצה, "אנחנו מגיעים למחזור כשאנחנו מתחת לקו האדום, אבל אנחנו מאמינים שבמידה וננצח יש לנו סיכוי לא רע להישאר".

במכבי פתח תקווה ציינו שהניצחון במחזור הקודם, 0:5 על אשדוד הוא למעשה ניצחון כפול, בראש ובראשונה מדובר ב-3 נקודות יקרות במאבקי התחתית ובנוסף, התבוסה של אשדוד יצרה לחץ תקשורתי על הקבוצה של ניר קלינגר להחזיר את הכבוד ואת הרוח הספורטיבית.

מבחינה מקצועית, רפואה וייטב לוזון לא רואים שום סיבה לעשות שינוי בהרכב שפתח בשני המשחקים האחרונים, בהם הקבוצה ניצחה ואף לא ספגה שער. מה שאומר שעוז פרץ ימשיך לקבל את הקרדיט בהרכב על חשבונו של פדרו גלבאן. לידור כהן וויקטור מרעי יפתחו בהתקפה לצידו של רועי דיין שכבש לא פחות מ-6 שערים בחמשת המחזורים האחרונים. בהגנה הקפטן, ניצן דמארי יפתח לצידו של איוון הרצג, נאור פסר וחגי גולדנברג ישחקו כמגנים. בהיעדרו של מרוואהן קבהא (סיים את העונה בגלל הרחקה), גידי קניוק וזיטו יובילו את מרכז הקישור.

בקבוצה יודעים שהרבה יקום ויפול על כתפיו הרחבות של השוער צחי גיגי, שבשני המחזורים האחרונים נעל את השער תוך כדי שהוא מציג יכולת מצוינת.

הרכב משוער: צחי גיגי; נאור פסר, ניצן דמארי, איוון הרצג, חגי גולדנברג; זיטו, גידי קניוק, עוז פרץ, לידור כהן; ויקטור מרעי, רועי דיין.

"כשהגעתי לא חשבתי שהסגל הזה שווה ירידה"

"רק אנחנו הבאנו את עצמנו למצב הזה, כי התחלנו את הפלייאוף בצורה פשוט קטסטרופה,. אבל אחרי שהספידו והורידו אותנו ליגה, פתאום השתחררו דברים והתחלנו לשחק עם פחות לחץ". כך אמר חלוץ מכבי פ"ת רועי דיין בראיון לתכנית "קבלת שבת", "כשהגעתי לא חשבתי שהסגל הזה שווה ירידה, אלא הרבה יותר ממאבקי התחתית, אבל הרבה טעויות נעשנו במערכת והסתבכנו".

כשנשאל אם זו היתה טעות לפטר את משה סיני, ענה דיין: "בתור שחקן אני לא אכנס לזה, אבל גם ייטב וגם קובי נכנסו לתפקיד בידיעה שהקבוצה מסובכת, זה לא שמישהו הכריח אותם לקחת את הקבוצה. יכול להיות שההבדל מעונות קודמות הוא שהשנה לא היו שיחות מוטיביציה מדמויות בכירות במערכת. הקבוצה היא מאוד מאוד צעירה וגם בינואר נעשו שינויים שלא צלחו. היתה טעות בבניה, כי לא היתה מספיק מהירות מקדימה, ועובדה שכל 4 השחקנים שמשחקים עכשיו בהתקפה שלנו הם כאלו שעד לאחרונה לא שיחקו".

"בתקופה שלא שיחקתי לא אהבתי את זה, וברור שכעסתי, אבל ישבתי לשיחה עם המאמנים והם אמרו לי שזו החלטה מקצועית", המשיך החלוץ, "קיבלתי את זה כמו גבר וחזרתי להתאמן קשה יותר. אולי החזירו אותי להרכב מאוחר מדי. אני מנסה להתנתק מכל המסביב ולא מתכוון להקשיב לעדכוני התוצאה מהיציע, כי זה לא תלוי בנו. בכדורגל הכל יכול לקרות, אז אני מאמין. השאלה אם השחקנים של אשדוד מאמינים".