מזכרת רעה: מאות אוהדי מכבי חיפה עקרו כיסאות

הקהל נפרד מקרית אליעזר בדרכו. המשטרה עיכבה אוהדים, ושיחררה אותם

תומר לוי
תומר לוי  14.05.14 - 22:31
תחילת כתבה

מכבי חיפה נפרדה הערב (רביעי) משני דברים חשובים. הראשון, היא אמרה שלום לאצטדיון שלה במשך עשרות שנים, קרית אליעזר. הצד השני והפחות חיובי, היא נפרדה מהסיכוי שלה להגיע לאירופה אחרי 2:2 מול מכבי תל אביב שסיים מעשית את סיכויה לגמור במקום הרביעי בטבלה.

עד לדקה ה-86 היא היתה חזק בתמונת המאבק על הכרטיס אבל אז הגיע ערן זהבי וכבש שער שיוויון וקבע - הפועל תל אביב תשחק במוקדמות הליגה האירופית. הרבה בזכות ערן זהבי.

אם נשאיר את המשחק ואת השלכותיו בצד, אז הסיפור הגדול הערב היה כמובן הפרידה מהאצטדיון אחרי 59 שנים. הנהלת המועדון ערכה טקס מרשים עם כוכבי האליפות הראשונה (1984), קטעי וידאו היסטוריים וגם לא מעט פעילויות לאוהדים. שאפו.

חבל רק שמאות אוהדים שברו כסאות בצורה חוליגנית בסיום המשחק, וניסו לקחת איתם מזכרת הביתה מהאצטדיון המיתולוגי. המשטרה עצרה מספר אוהדים שעשו זאת, עיכבה אותם אבל שיחררה את מרביתם בסופו של דבר.

''חבל אבל דברים כאלה קרו בכדורגל, ליבי איתו'', אמר בנאדו כשהוא מתייחס לשוער שלו בויאן שראנוב. ''חבל שזה קרה לנו יותר מדי פעמים השנה. שיחקנו טוב, עשינו דברים טובים והתגוננו בצורה טובה. הגיע לנו לנצח ואם היינו מנצחים עוד היה לנו סיכוי לאירופה''.

''זה היה משחק אחרון פה, זה מרגש'', הוסיף המאמן. ''לא הפסדנו לאלופה בסגל קצר וחסר ועם שחקנים צעירים שמוכיחים את עצמם. היו הרבה רגעים יפים וטובים באצטדיון הזה. אני לא זוכר משחק או רגע כזה או אחר. אני זוכר את התקופה שהיינו מתלבשים כנערים בשנות השמונים ומסתכלים על הבוגרים וחולמים ללבוש את החולצות שלהם. למזלי הגשמתי את זה''.