נאסר ודג'אני ישוחררו, ב"ש מחכה לגל אלברמן

אלישע לוי ממתין לתשובה מפלט לגבי עתידו. אביתר אילוז: אנחנו בועטים בדלי

רועי זריהן  15.05.14 - 09:23
תחילת כתבה

הפועל באר שבע רשמה אמש (רביעי) הפסד כואב 3:0 מול מי שמתמודדת איתה על המקום השני, קריית שמונה. מעבר לעובדה שהקבוצה של ברק בכר צימקה את הפער בין הקבוצות ל-3 נקודות בלבד, הניצחון הזה קיזז לחלוטין את הפרש השערים שעמד על פלוס 6 לזכותה של הפועל באר שבע ועכשיו, מאזן השערים של הקבוצות זהה ולמעשה ניצחון של קריית שמונה בשבת והפסד של הפועל באר שבע יקבעו כי מחזיקת הגביע תסיים במקום השני. תסריט שהיה נראה דימיוני לפני מספר שבועות.

''מאכזב אחרי שהצלחנו לנצח בשבוע שעבר במגרש קשה'', הוסיף אביתר אילוז. ''אנחנו ממלאים את הדלי ובועטים בו. במקום לסיים את הסיפור אנחנו מסתבכים ונצטרך לעשות את העבודה במחזור האחרון. לפחות זה תלוי בנו. אין ספק שהיתה ירידה מתח אחרי ההפסד למכבי ובחצי הגמר. היתה גם ירידה טבעית בכושר אבל נסתכל על חצי הכוס המלאה, שזו העונה כולה. נצטרך לעשות את זה בבית מול מכבי חיפה ויהיה לא קל אבל עדיף שיהיה מתח מאשר עוד משחק של גארבג' טיים".

גם אלישע לוי היה מאוכזב מאוד מהיכולת של הקבוצה שלו ואמר בסיום כי המשחק הזה נתן לו הרבה מאוד חומר למחשבה בכל מה שנוגע לעתידם של מספר שחקנים בקבוצה. מי שבטוח לא ישחק במחזור האחרון של העונה הוא השוער אוסטין אג׳ידה, שסובל מכאבים בצלעות וללא שום קשר המריא הלילה לארצות הברית, שם אישתו צפויה ללדת בימים הקרובים. משם אג׳ידה ימשיך להתכנסות של נבחרת ניגריה לקראת המונדיאל בברזיל בחודש הבא.

אלישע לוי כבר התחיל לעבוד לקראת העונה הבאה, בטח בכל מה שנוגע לשחרור שחקנים. הראשון שקיבל הודעת שחרור הוא תומר סוויסה, שלא הירבה לשחק העונה ועל פי הערכות, השחקנים הנוספים שיקבלו הודעה דומה בימים הקרובים הם: סיראז׳ נאסר, שלמרות שפתח טוב העונה, איבד את מקומו בהרכב, קובי דג׳אני שכמעט ולא זכה להזדמנויות והוא ככל הנראה לא ילבש את המדים של באר שבע בעונה הבאה, כמו גם ניקולס פלצ׳וק שלא זכה לדקות משחק כפי שציפה וגם עליו אלישע לא מתכנן לעונה הבאה.

בכל מה שנוגע לשחקנים שצפויים להגיע, בהפועל באר שבע לא מסתירים את ההתעניינות שלהם בשלומי ארבייטמן, אבל אין עדיין התקדמות ממשית בנושא. פרט לכך, הקבוצה תרכוש שני שחקני מרכז שדה, כשבקבוצה עדיין ממתינים להתפתחויות בנוגע לגל אלברמן והמשא ומתן שלו עם מכבי תל אביב.

אם ההסכם בין שני הצדדים לא ייצא לפועל, אלברמן צפוי לסכם את תנאיו בהפועל באר שבע, שמצידה מתכוונת להציע לקשר מכבי חוזה למספר שנים. גם רוברטו קולאוטי על הכוונת של אלישע לוי ואלונה ברקת, אבל בדומה לשלומי ארבייטמן, גם במקרה של קולאוטי, הרבה מאוד תלוי בעתידו של גליינור פלט.

על פי החוזה שלו, גליינור פלט יכול להודיע לקבוצה על החלטתו עד לתאריך 10.7, אבל במועדון כבר הודיעו לשחקן כי הוא צריך להעביר את החלטתו בשבוע הקרוב, היות והקבוצה צריכה להתכונן לקראת המשחקים המוקדמים באירופה.