השופט המצטיין העונה בליגת העל: זיו אדלר

קיבל את הציונים הגבוהים ביותר. מנשה משיח וארז פפיר סוגרים את הטופ 3

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  16.05.14 - 09:15
אדלר, השופט הבכיר השנה (אלן שיבר)
אדלר, השופט הבכיר השנה (אלן שיבר)
תחילת כתבה

זיו אדלר הוא השופט בעל הציונים הגבוהים ביותר בליגת העל ונמצא בראש דירוג השופטים – כך עולה מנתונים של הוועדה המקצועית באיגוד. מנשה משיח, שאיבד השנה את התג הבינלאומי וניהל את גמר גביע המדינה, השתחל ברגע האחרון למקום השני, כשארז פפיר ממשיך לשמור על רמה טובה ונמצא במקום השלישי.

ההפתעה מגיעה מכיוונו של בכיר השופטים של ישראל אלון יפת, שמסיים את העונה רק במקום הרביעי אחרי שסבל העונה מלא מעט נפילות - בעיקר במשחק חצי גמר הגביע בין הפועל ב"ש להפועל ק"ש ובמשחק הגביע בו ניצחה אשדוד את מכבי ת"א. אוראל גרינפלד ולירן וקסברגר סוגרים את השישיה הראשונה. מדובר ברשימה שנבנית מציונים שמגישים המבקרים ומשוכללים יחד עם ציוני הוועדה המקצועית.

בתחתית, חלים זטמה וצביקה לוי סוגרים את הרשימה. זטמה יירד לליגה הלאומית אחרי שכבר עודכן על כך בוועדה המקצועית. צביקה לוי, שרק בעונה שעברה עלה לליגת העל, יקבל עוד הזדמנות אבל הובהר לו כי עליו להשתפר.

לעידן ברנשטיין ונתי דותן הוצע לעבור למסלול קוונים ולשמש כעוזרי שופט בליגת העל, והשניים נוטים לקבל את ההצעה אחרי שהבינו כי לא יוכלו לעלות כשופטים ראשיים. לסהר ארבלי ניתנה הזדמנות אחרונה להוכיח שמקומו בליגה הבכירה, ואם לא יעלה בעונה הבאה מהלאומית, ייתכן שייאלץ לשנות מסלול. עוזרי השופט, אמיר בוקעי, מאור לחם ואיציק כהן זומנו לשיחות חתך וצפויים לרדת לליגה השנייה, כאשר יחיאל חלובה כבר קיבל הודעה כי יירד ללאומית.