הבלם נמניה טוביץ' על הכוונת של מכבי חיפה

הסרבי (30) מקרסנודאר הרוסית מועמד. סטנוייביץ' נוטה לוותר על גילי ורמוט

תומר לוי
תומר לוי  23.05.14 - 20:30
טוביץ'. יחזק את ההגנה של חיפה?
טוביץ'. יחזק את ההגנה של חיפה?
תחילת כתבה

אחרי שהפועל ת"א נקלעה לבעיות כלכליות, היו רבים שמיהרו לשדך את גילי ורמוט למכבי חיפה. השמועות כבר דיברו על כך שזה סגור, שאין סיכוי שהשחקן ימצא עצמו במקום אחר וכי בחיפה כבר שומרים לו מקום בהרכב, אבל כעת מתברר שהכל היה לשווא, וכי השמועות היו מוקדמות מדי.

לאתר ערוץ הספורט נודע כי על פי כל ההערכות, מכבי חיפה לא תצרף השנה את גילי ורמוט. במועדון אומנם אומרים בפה מלא שמדובר בשחקן מצויין, אבל מי שנוטה לוותר עליו הוא דווקא המאמן החדש, אלכסנדר סטנוייביץ', לו יש תכניות משלו. בנוסף לעלות הכלכלית הגבוהה של קשר הפועל, בצוות המקצועי החדש סוברים כי ורמוט לא יתאים לשיטת המשחק, כך ששילוב של שתי הסיבות הביאו את חיפה לרדת מהנושא.

בינתיים בחיפה גם סימנו מועמד לחזק את חוליית ההגנה. מדובר בבלם הסרבי נמניה טוביץ' בן ה-30. טוביץ' שיחק בקראסנודר הרוסית מאז 2011, אך הקיץ הוא מסיים את חוזהו בקבוצה מהליגה הראשונה. מדובר בשחקן עם רגל שמאל חזקה (יכול לשחק גם כמגן שמאלי) שרשם בסך הכל 64 הופעות ברוסיה. בנוסף, הוא גם שיחק בעבר בקרפטי לבוב האוקראינית וגם בגנק הבלגית בה שיחק 6 פעמים בלבד.

 בנוסף, לפחות בשלב זה, יש שני שחקנים נוספים שנמצאים בתוכניות של סטנוייביץ'. מדובר באלעד גבאי ובעידן ורד, שינסו להרשים את סטנוייביץ' בפתיחת האימונים. למרות שכבר היו עם רגל וחצי מחוץ לקבוצה, המגן הימני והקשר ההתקפי עשויים להשתלב אצל הירוקים אחרי הכל.

ובסגל הנוכחי יש עוד שחקן שהותיר רושם מקצועי טוב על המאמן החדש. מדובר בטאלב טוואטחה, וזו אחת הסיבות שחיפה לא משחררת את המגן השמאלי, שבכלל תופקד כקשר במשחקים בהם חזה סטנוייביץ'. בכרמל יציעו לו לטוואטחה חוזה חדש ולא ימכרו אותו. במקביל, נמשכים המאמצים לסגור את עסקת השוער הסרבי ולדימיר סטויקוביץ' והקשר המונטונגרי, ניקולה דרינצ'יץ'.