טוואטחה: בלתי אפשרי לשחק בלי שמחה. נוח לי יותר בצעירה

כשהעונה המסוייטת בקריירה שלו מאחוריו, מגן חיפה פתח את הלב ב"5 באוויר". העימות עם הקהל: "עשיתי דבר לא בסדר"; העתיד: "השאיפה היא לצאת לאירופה"; והנבחרת של ניס: "אוהבים אותו"

מערכת אתר ערוץ הספורט  25.05.14 - 20:30
רק רוצה ליהנות (אתר רשמי, מכבי חיפה)
רק רוצה ליהנות (אתר רשמי, מכבי חיפה)
תחילת כתבה

עונה קשה מאוד עברה על טאלב טוואטחה, במיוחד השבועות האחרונים. המגן השמאלי של מכבי חיפה היה שותף לאכזבה המקצועית על המגרש, אבל המצב קיבל תפנית לרעה כאשר לאחר אחד המשחקים, הוא היה מעורב בתקרית אלימה עם אוהדים בחניון של קרית אליעזר. כעת, לא ברור אם עתידו של טוואטחה נמצא בכרמל, או שהוא יעזוב לאתגר חדש. באופן לא אופייני, טוואטחה הסכים להתראיין בתכנית הרדיו של אתר ערוץ הספורט, "חמש באוויר".

המגן שנמצא בימים אלה עם הנבחרת הצעירה, דיבר ראשית עליה: "אנחנו מאמינים בדרך שלנו, זו נבחרת כשרונית מאוד. אנו יודעים מה אנחנו רוצים מעצמנו בכל משחק ולא מפחדים מאף אחד. מיכאל ניס? הוא גרם לנו לאהוב אותו ולשחק בשבילו. הוא אומר לנו 'לכו תשחקו, תיהנו, זה רק כדורגל'. אנחנו משחקים בלי לחץ, בלי לדפוק חשבון ליריבות".

טוואטחה התייחס לשינוי באווירה: "תמיד כשאני בא לצעירה אני מרגיש חופשי ונהנה מהכדורגל, אני פה עם החברים מגיל צעיר, כולם באותו ראש כמוני. אי אפשר לשחק כדורגל בלי שמחה ושלוות נפש. אולי בגלל זה, פה אני מרגיש נוח ובראש שקט. פה כולם משפחה".

"אני רוצה להמשיך ליהנות עם הצעירה ולא מתעסק בעתיד", הוא הוסיף, "אירופה? זו שאיפה של כל שחקן, וזה גם מה שאמרתי לסוכן שלי (דודו דהאן). זאת המטרה. מכבי חיפה זה המועדון שנתן לי את הבמה, פה גדלתי. אני מאמין שבסוף יהיה בסדר".

לסיום, טוואטחה דיבר על התחושות בעקבות אותה תקרית, שהובילה לשריקות בוז מאוהדי חיפה לעברו של השחקן בן ה-22: "אם אני סוחב איתי את מה שקרה? בטח. מה שעשיתי היה ממש לא בסדר, אני מהווה דוגמא לילדים צעירים שמסתכלים עליי. ביקשתי סליחה מהילדים האלה".