חוזר למגרשים: ברקוביץ' מונה למנהל המקצועי בהפועל ת"א

למרות חילוקי דעות בין חיים רמון לעידו חג'ג', שחקן העבר יהפוך לסמכות הבכירה במועדון בכל מה שקשור לצד המקצועי. ברקוביץ' צפוי לעבוד מעל אסי דומב, שיחליף את רן בן שמעון בעמדת המאמן

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  26.05.14 - 18:39
ברקוביץ', בדרך להפועל ת"א?
ברקוביץ', בדרך להפועל ת"א?
תחילת כתבה

אייל ברקוביץ' חוזר למגרשי הכדורגל בישראל: קשר העבר, אחד מגדולי כדורגלני ישראל בכל הזמנים, מונה הערב (שני) כמנג'ר הפועל תל אביב וישמש כסמכות הבכירה במועדון בכל מה שקשור לפן המקצועי.

בהודעה רשמית שהוציא המועדון נכתב: "אייל ברקוביץ' סיכם את תנאיו במועדון ועשוי להתמנות למנהל המקצועי של הפועל ת"א. המשא ומתן שנערך מול עידו חג'ג' נמשך כשבין הצדדים ישנו רצון לחתום ולהתחיל בעבודה המשותפת. ברקוביץ' כבר שוחח עם אסי דומב והשניים ייפגשו בקרוב וידונו בתוכניות המקצועיות לעונה הבאה".

חיים רמון, שנפגש מוקדם יותר עם רן בן שמעון והודיע לו על סיום תפקידו, מייעד את תפקיד המאמן לאסי דומב, אך מכיוון שבלם העבר מעולם לא אימן קבוצה בליגת העל, האיש החזק במועדון רצה לצרף גם סמכות מקצועית בכירה מעליו. בין רמון לשותפו עידו חג'ג' היו חילוקי דעות לגבי זהות האיש שימונה, אך בסופו של דבר התקבלה ההחלטה.

אלי כהן ("השריף") הוזכר כמועמד בכיר לחזור למועדון בו עבד בעבר כמאמן, אבל לבסוף הפור נפל על כוכב נבחרת ישראל לשעבר, זאת על אף העובדה שלא מילא תפקיד מקצועי מאז 2006 (פוטר אז ממכבי נתניה בשל מחלוקת עם הבעלים דאז דניאל יאמר).

כאשר יתחיל את התפקיד באופן רשמי, לאייל ברקוביץ' צפויה עבודה רבה בהפועל תל אביב, אחרי עוד עונה קשה מאוד של האדומים. הפועל אמנם השיגה את הכרטיס למוקדמות הליגה האירופית בסופו של דבר, אבל עשתה זאת בעיקר הודות להפועל קרית שמונה, וזה בטח לא משכיח את העובדה שהמועדון בראשותו של עידו חג'ג' תיכנן להיאבק על האליפות ונכשל כישלון חרוץ. למעשה, חג'ג', בן שמעון והשחקנים התבזו עוד לפני תחילת העונה, עם ההדחה על ידי פאנדורי הרומנית ממוקדמות הליגה האירופית.

המינוי של ברקוביץ' הוא לא השינוי היחידי בתוך השדרה הניהולית. אמיר לובין ישמש מעתה כיושב הראש של הפועל ת"א, בעוד שיוסי סלחי יחליפו בתור מנכ"ל.

בן שמעון סיים את דרכו במועדון
כזכור, בשל הבעיות הכלכליות במועדון, התבקש בן שמעון לקצץ כ-40 אחוזים משכרו כדי להמשיך בתפקיד. אלא שהוא סרב לבקשה, ובכך למעשה נסללה דרכו החוצה. אם מוסיפים לכך את הכשלון המקצועי (למרות השגת הכרטיס לאירופה), הרי שנדמה כי הדבר היה בלתי נמנע.

במהלך הפגישה בין רמון לבן שמעון, הבהיר הבעלים למאמן את אכזבתו, בעיקר כמובן מהעובדה שהקבוצה לא נלחמה על האליפות כבר בשלב מוקדם של העונה. כמו כן, דיבר רמון על כך שבן שמעון לא כיבד מספר הסכמים שבעל פה. על כן, כאמור, הגיעה סוף הדרך, אך אין זה אומר שהסאגה בין הצדדים הסתיימה: בחוזה של בן שמעון ישנו סעיף פיטורים, במסגרתו הוא אמור לקבל חצי מיליון שקלים. אלא שרמון לא מתכוון לשלם למאמן שפיטר את הפיצוי - ועושה רושם שהדרך לבוררות במקרה הזה תהיה בלתי נמנעת.