העסקה פוצצה. פרי: אני אמתין לשותף אחר

פרסום ראשון: אחרי שבועות של מו"מ עם טביב על כניסה כשותף בבית"ר י-ם, איש העסקים הרים ידיים: "הצעתי לו שכל צד ישקיע 10 מיליון ש"ח, ונדחיתי". קוראץ' סיכם עקרונית ל-4 שנים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  01.06.14 - 18:05
בשורות רעות לטביב. (יוסי שקל)
בשורות רעות לטביב. (יוסי שקל)
פרסום ראשון
תחילת כתבה

פרסום ראשון. חדשות רעות לאלי טביב ובית"ר ירושלים: איש העסקים אלדד פרי הודיע שהוא לא מתכוון להצטרף לבעלים הנוכחיים ולהשקיע במועדון. השניים היו במשא ומתן במשך שבועות ארוכים, ופרי אף שלח את טיוטת ההסכם לטביב, אך איש העסקים החליט לרדת מהרעיון.

"לאור הפרסומים האחרונים בתקשורת המיוחסים למקורביו של טביב, ועוד בטרם קבלת הטיוטה, ברור לנו שלא נוכל לשתף פעולה באופן הרצוי. בנסיבות האלה ולאור החזון העסקי שלנו, אין לי אלא לאחל לבית"ר ירושלים בהצלחה", מסר פרי. עוד לפני ההודעה של פרי, טביב התייחס לבקשתו של איש העסקים לקבל, בנוסף ל-50% מהבעלות, את זכות הווטו: "זו דרישה תמוהה. אם יש שותפות מלאה, אין מקום לפריווילגיה הזו לאף אחד מבין הצדדים".

פרי עצמו אמר לאתר ערוץ הספורט: "צר לנו שכל שיחת טלפון מודלפת לתקשורת, ושאת תגובתו של טביב אנחנו מקבלים התקשורת. חשוב לי להסביר לציבור כי ההשקעה בבית"ר נועדה להרים את הקבוצה למקום בו היא צריכה להיות. במטרה לייצר שינוי אמיתי, הצעתי לטביב כי כל צד ישקיע 10 מיליון ש"ח בשנה, אך טביב ביקש שאהיה שותף לחובות העבר, דבר שאינו מקובל, בוודאי שלא לאור הגירעון הגדול. לאור התנהלות השנה גם ביקשתי זכות וטו. כל רצוני הוא להרים את בית"ר, אמתין עם ההשקעה בקבוצה לשותף אחר".

לפחות יש רכש
לבית"ר ירושלים יש חיזוק ראשון - זרקו קוראץ'. לאתר ערוץ הספורט נודע כי הבעלים אלי טביב אישר לשלם סכום של 160 אלף יורו, כדי לרכוש את כרטיסו של מלך שערי הפועל חיפה בעונה החולפת. השחקן סיכם עקרונית והוא צפוי לחתום לארבע שנים, לאחר שטיוטת החוזה נשלחה אליו למונטנגרו. גורם בבית"ר אמר: "מי שצוחק על טביב שהוא לא משקיע, מקבל הוכחה שהקבוצה חשובה לו".

הבלם הפולני אדם קוקשקה ממשיך לדרוש חוזה לשנתיים וכרגע ישנם פערים בין הצדדים. "קורצקי רוצה אותו, אבל לא נשלם כל סכום", אמר גורם בקבוצה. טביב הודיע למאמן שהוא לא מתכוון להציע לשי חדד חוזה חדש. בפורומים השונים ביקשו האוהדים להחתים את ניסו קפילוטו על חוזה חדש, אבל לשחקן יש הצעות נוספות בסכומים גבוהים יותר.

היום אמורים השחקנים לקבל את משכורת חודש אפריל. בבית"ר הבהירו כי ממשכורתם של השחקנים ינוכה סכום מסוים בעקבות השבתת האימון מצידם לפני משחק הליגה מול רמה"ש כשהשחקנים הוותיקים והזרים ייקנסו בסכום גדול יותר.