כאוס בבית"ר: טביב קנס את השחקנים במשכורת

הבעלים נקט בצעד חריג, בשל השביתה באפריל. שחקן: הוא הכריז מלחמה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  02.06.14 - 21:37
טביב, נקט בצעד חריג במיוחד
טביב, נקט בצעד חריג במיוחד
תחילת כתבה

החלטה חסרת תקדים בבית"ר ירושלים: אלי טביב החליט הערב (שני) לקנוס את כל השחקנים במשכורת של חודש מלא, זאת בעקבות שביתת השחקנים לפני המשחק מול הפועל ניר רמת השרון בפלייאוף התחתון. מדובר בסכום של למעלה ממיליון שקלים ברוטו קנס לכל השחקנים. "טביב הכריז מלחמה. אף אחד לא ישחק פה ולא יבוא לפה. המועדון יתרסק", הגיב אחד משחקני בית"ר.

"בעקבות המעשה החריג והתקדימי בו בחרו לנקוט שחקני בית"ר ירושלים לאחרונה, שעה שעשו דין לעצמם ובחרו באופן מאורגן ומפתיע לשבות "שביתה איטלקית" ולא להופיע לאימון הקבוצה (לאחר שאיחרו באופן מאורגן לאימון אחר), החליטה הנהלת מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים, בהתאם לסמכות המוענקת על פי דין ולאחר ועדות משמעת שנערכו לשחקני הקבוצה, לקנוס את השחקנים בסכום השווה לשכר חודשי", נמסר בהודעה רשמית.

עוד נמסר: "יודגש, כי הקנס שהוטל על השחקנים הינו בנסיבות בהן מדובר בעבירת משמעת בנסיבות חמורות, הפרה יסודית של ההסכם בין כל שחקן ושחקן לבין הקבוצה, התארגנות ושביתה שנעשו בניגוד לדין ועבירת משמעת שתוצאתה הן פגיעה מקצועית בהתנהלות המועדון, הן בשם הטוב של המועדון ובעליו והן בהכנות הקבוצה לעונה הבאה. אסור לו למועדון מקצועני כדוגמת בית"ר ירושלים לעבור על התנהלות כאמור לסדר היום".

עוד לפני שיצאה ההודעה על הקנס הקולקטיבי, הסתדרות העובדים הגישה עתירה לבית הדין האזורי נגד בית"ר ירושלים בגין הלנת שכר. "פניות חוזרות ונשנות להנהלת הקבוצה על ידי המבקשת, המתריעות שוב ושוב בעניין אי חוקיות מעשיה כלפי עובדיה השחקנים, העלו חרס. הקבוצה שומרת בכיסה את שכר העבודה של השחקנים ומסרבת לשלמו", נרשם בפניה לבית הדין. "למרבה הצער, לא די במעשים חמורים אלו של המשיבה. זוהי אינה הפעם הראשונה שהמשיבה מפרה בבוטות את החוק ומלינה את שכר השחקנים".

עוד נכתב: "השחקנים אשר מאסו בהתנהלותה השערורייתית והבלתי חוקית של המשיבה אשר רואה בהוראות החוק בגדר המלצה בלבד ותו לא, החליטו להפסיק לשבת מנגד ולעשות מעשה ופנו להסתדרות, במסגרתה התארגנו עוד קודם לכן, כחלק מכלל ההתארגנות של שחקני הכדורגל בישראל, אשר נבעה כולה מרצון השחקנים בענף לפעול יחדיו כנגד ההתנהלות הפראית והכוחנית (אך השגרתית) של המעסיקות בענף".

מבית"ר נמסר: "אין תגובה".

בתוך כל הבלאגן, יש רכש לעונה הבאה
מנחם קורצקי התחיל לעבוד: ז'רקו קוראץ' חתם הבוקר (שני) לארבע שנים בבית"ר ירושלים והפך באופן רשמי לשחקן הרכש הראשון שמצרף אלי טביב בקיץ. החלוץ המונטנגרי ישתכר כ-150 אלף דולר בעונה, כפי שפורסם לראשונה כאן באתר.

קוראץ', שכבש 9 שערים במדי הפועל חיפה בעונה החולפת וחתם באמצעות סוכניו גלעד קצב ושלומי בן עזרא, כבר מתרגש לקראת האתגר החדש. בראיון ראשון מביתו שבמונטנגרו הוא אמר לאתר ערוץ הספורט: " יש אנרגיות בטדי שאי אפשר להסביר. אני כבר מחכה שהעונה תתחיל, הלוואי שזה היה קורה מחר".

החלוץ סיפר על המו"מ עם הפועל חיפה ואף חשף שהיתה לו הצעה מהפועל ת"א. "הם פנו, אבל היו מוכנים לרכוש רק מחצית מהכרטיס שלי, בעוד שטביב היה רציני מהרגע הראשון", אמר קוראץ, והתייחס גם לקבוצה הקודמת שלו: "למרות שהאוהדים של הפועל חיפה נהדרים, חיכיתי רק שהעונה תסתיים".

ומה לגבי המטרות בבית"ר? "זו קבוצה שבונה את עצמה, אבל אני בטוח שהצוות המקצועי ידע לחזק את הקבוצה בצורה הכי טובה שיש", אמר קוראץ', וסיכם באופטימיות: "מאמין שנילחם על הפלייאוף העליון, ואם האוהדים יגיעו בהמוניהם יהיה לקבוצות קשה נגדנו מאוד".