בלאגן בבית"ר. וילה: "היחס של טביב גורם לי לרצות להקיא"

השחקנים בירושלים, שמתלוננים על הלנת שכר, בהלם מוחלט אחרי שהבעלים קנס אותם. ברנדאן: "זו בושה למדינת ישראל". ברוכיאן: "רק אלוהים ישלם לטביב". ומי ספג את הקנס הכי גבוה? הפרטים כאן

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  03.06.14 - 10:05
טביב, בית הדין יחייב אותו לשלם? (יוסי שקל)
טביב, בית הדין יחייב אותו לשלם? (יוסי שקל)
תחילת כתבה

כעס גדול והלם - כך אפשר להגדיר את התחושות בקרב שחקני ביתר ירושלים, שקיבלו אתמול את ההודעה דרך התקשורת על הקנס הקולקטיבי חסר התקדים שקיבלו בגובה משכורת שלמה. על פי בדיקת אתר ערוץ הספורט, לפחות עד התביעה בעניין מצד שחקני בית"ר וההסתדרות, טביב חסך כמיליון ומאה אלף שקלים ברוטו.

שחקני הקבוצה שוחחו על הנושא בקבוצת הוואטס-אפ שפתחו ביניהם והביעו תקווה שב-10.6 בית הדין לעבודה יחייב את טביב לשלם את השכר. שחקנים שמחזיקים בחוזים העדיפו שלא לדבר לייחוס מחשש שייפגעו בעתיד. "אין גבול לטביב. שחקנים לוקחים פה הלוואות כדי להתקיים. לחלק גם יש ילדים להאכיל. הוא צריך להתבייש", אמרו.

אחרים, שאינם מחזיקים בחוזים, דוגמת אבירם ברוכיאן, פאבלו ברנדאן ויונתן וילה לא הסתירו את דעתם. "בחיים שלי לא ראיתי התנהלות כזו. זה בושה למדינת ישראל. מי ירצה לבוא לשחק פה כדורגל? אני אישית אמליץ לשחקנים ארגנטינים לא לבוא", אמר ברנדאן. וילה הוסיף: "שיבחתי את הכדורגל הישראלי בכל מקום בספרד, אבל התנהלות כזו גורמת לי לרצות להקיא. לא פלא שישראל לא במונדיאל". "כמו שאמרתי גם אחרי הקנס הראשון שספגתי, רק אלוהים ישלם לאלי טביב", אמר ברוכיאן.

יו"ר עמותת אוהדי ביתר, אריאל גבאי, הבהיר: "האקט החד צדדי שנקטה אתמול הנהלת המועדון, עת קנסה את שחקני הקבוצה בגובה השכר החודשי, ניתנה מבלי לקבל את אישור הדירקטוריון ואף ללא מתן הודעה מוקדמת על כך. מדובר בקנס חסר תקדים בכדורגל הישראלי ובכלל, לו קיימות הלשכות למוניטין ולדרך התנהלותו של המועדון. לפיכך, אני מודיע על התפטרותי מדירקטוריון הקבוצה. אבקש לפעול להתפטרותי לאלתר".

בהתאחדות לכדורגל מתכוונים להיכנס לעובי הקורה ולדרוש מטביב לחזור בו, כשגם במנהלת הליגה הושמעו קולות נגד הצעד של הבעלים. "אם ליורם באומן אכפת מהכדורגל, אז שיבוא לעשות אצלנו סדר", אמר גורם בבית"ר, שניסה לשכנע את טביב לסגת מהרעיון ונתקל בסירובו.

וכעת למספרים. השחקן שקיבל את הקנס הגדול ביותר הוא אריאל הרוש - 100 אלף שקלים. אחריו ברשימה נמצא דושאן מאטוביץ' עם 45 אלף שקלים. יתר הקנסות: מושיקו לוגסי, ברוכיאן, שלומי אזולאי ושי חדד - 30 אלף שקלים. קפילוטו נקנס ב-27 אלף ש"ח, דור מלול ב-25 אלף, אוהד סיידוף ב-20 אלף, ברנדאן ב-17 אלף יורו, וילה ב-15 אלף יורו ואופיר קריאף נקנס ב-13 אלף שקלים. עומר אצילי נקנס ב-4,000 ש"ח, טל כחילה ב-15 אלף ש"ח ואילו אלי דסה בינתיים ייאלץ להסתדר בלי 12 אלף שקל. כל הסכומים הם בברוטו.

"אנחנו ניפגש בבית המשפט", הצהיר ניר אלון מטעם ההסתדרות. במקביל, גורמים בבירה ציינו כי ייתכן שטביב בעצם מבקש לעזוב את בית"ר באמצעות הצעד הזה, אך בסביבתו הכחישו את העניין וטענו כי רק אמש הוא החתים את זרקו קוראץ'. מי שחושש מאוד מהמהלך הזה הוא המאמן מנחם קורצקי, שכן לא מן הנמנע שבשל כך הוא יתקשה למצוא שחקנים שיסכימו להגיע לבית"ר.