עורכי הדין של בית"ר לטביב: הקנס לשחקנים הוא אינו חוקי

אנשי המחלקה המשפטית במועדון ניסו לשכנע את הבעלים לוותר על הקנס בגובה שכר חודשי, כיוון שלא יעמוד במבחן בית המשפט. טביב לא השתכנע, והצדדים יעמדו מול השופט. ברוכיאן ומלול יגיעו לתמוך

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  08.06.14 - 10:30
טביב. לא הקשיב לעצות המשפטיות
טביב. לא הקשיב לעצות המשפטיות
תחילת כתבה

ביקורת מבית. עורכי הדין של בית"ר ירושלים המליצו לאלי טביב שלא לקנוס את השחקנים בשכר של חודש שלם, מאחר שהסיכוי שלו לקבל לכך לגיטמציה מבית המשפט נמוך לאור העובדה כי המהלך אינו חוקי. כך נודע הבוקר (ראשון) לאתר ערוץ הספורט. למרות ההמלצה, טביב הטיל את הקנס הכבד על השחקנים בגין השביתה שארגנו לפני המשחק מול רמה"ש בסיום העונה. עורכי הדין ניסו לגרום לבעלים לחזור בו, אך לשווא. ביום שלישי הצדדים יגיעו לבית המשפט בירושלים, בעקבות תביעה שהגישה ההסתדרות בשם שחקני בית"ר.

נציג ההסתדרות, ניר אלון, שוחח עם מספר שחקנים בבית"ר וביקש מהם להגיע לבית המשפט כדי להביע תמיכה בתביעה לביטול מיידי של הקנס. לצערו של אלון, רק חלק קטן מהשחקנים הסכים להגיע, כאשר מדובר באלה שסיימו חוזה וברור להם כי לא יקבלו הצעה לחוזה חדש. בין השחקנים שיתייצבו בבית המשפט: אבירם ברוכיאן ודור מלול.

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, התבטא גם הוא בנושא ואמר: "הקנס מוגזם. טביב אינו רשאי על פי הבנתי לקנוס בצורה כזו". עוד ציין לוזון כי שחקני בית"ר עושים טעות בכך שחוברים להסתדרות, מאחר שהיא אינה כפופה לפיפ"א ולאופ"א.

קורצקי חזר מתאילנד, הרכש בדרך?

אורי אוזן צפוי להתמנות לעוזרו של מנחם קורצקי, לאחר שבבית"ר לא הגיעו להבנות עם עוזר המאמן הנוכחי דוד אמסלם. קורצקי מאוד מעריך את יכולתיו המקצועיות של אוזן וכבר שוחח איתו בנוגע לתכניות שלו לעונה הבאה. אוזן שימש בעונה החולפת כעוזרו של אריק בנאדו במכבי חיפה.

המנכ"ל עומר עצמוני יצא לגרמניה כדי לסגור מחנה אימון לבית"ר ירושלים, לצורך ההכנות לעונה הבאה, והוא יחזור לארץ רק באמצע השבוע.

מי שצפוי לנחות בישראל כבר היום הוא המאמן קורצקי, ששהה בשבועיים האחרונים בחופשה פרטית בתאילנד. במועדון מקווים כי הגעתו של המאמן תאיץ את המגעים עם השחקנים אותם רוצה המאמן לצרף לסגל שלו. גם קורצקי מבין שהמצב הרגיש בין ההנהלה לשחקנים, כמו גם המצב הכלכלי, יקשו עליו להחתים שחקנים בכירים.