תקדים: הפועל תל אביב חויבה לשלם 1.8 מיליון שקלים לאוהדים

ביהמ"ש השלום קיבל את התביעה הייצוגית של כ-8,500 בעלי מנוייים מ-2012, שדרשו החזר כספי בגין שלושה משחקים ללא קהל שהוטלו על הקבוצה בעקבות ההתפרעות בדרבי. אז מי ישלם, הבעלים דאז טביב או ההנהלה בראשות רמון?

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  08.06.14 - 11:45
הטירוף בדרבי ההוא. עכשיו שלם הפיצוי (אלן שיבר)
הטירוף בדרבי ההוא. עכשיו שלם הפיצוי (אלן שיבר)
תחילת כתבה

גם צרות כלכליות באות בצרורות. שופטת בית משפט השלום בתל אביב, ריבה ניב, הורתה היום (ראשון) להפועל תל אביב לשלם כמיליון ושמונה מאות אלף שקלים ל-8,500 אוהדי הקבוצה, שהיו בעלי מנויים בעונת 2011/12, במסגרת תביעה ייצוגית שהגישו נגד המועדון.

התביעה הוגשה בעקבות "דרבי המקלות" במרץ 2012, שכלל התפרעות ביציעים והשלכת חפצים לתוך תחומי המגרש, וגררה עונש של שלושה משחקים ללא קהל. בתביעה הייצוגית המדוברת דרשו 8,500 האוהדים לקבל החזר יחסי בגין שלושת המשחקים עליהם נאסרה נוכחות קהל למרות שהופיעו במנוי.

עו"ד עמית דינר ועו"ד ערן דוידוב הגישו תביעה ייצוגית בשמו של אבי דוידוב, אוהד הפועל תל אביב, ובית המשפט קיבל כאמור את טענת התביעה. חשוב לציין כי הפועל היתה אז בבעלותו של אלי טביב, כאשר ברור אמנם שפסק הדין יחייב תשלום לאוהדים, אולם לא ברור מי יישא בתשלום - הבעלים דאז טביב או ההנהלה הנוכחית בראשות חיים רמון? לא מן הנמנע כי המועדון יחשיב את הפסיקה כחלק מהחובות של טביב.

"מדובר בהחלטה תקדימית באופן יוצא דופן, כיוון שהיא פותחת פתח לאוהדי כל הקבוצות שקיבלו עונשים של משחקי רדיוס ומשחקים ללא קהל בשבע השנים האחרונות ויקבלו בעתיד, ומאפשרת לאותם בעלי מנויים לפנות לקבוצה ולקבל את החלק הכספי היחסי של המנוי", עו"ד דינר אמר לאתר ערוץ הספורט.

"בקשות/תביעות מהסוג הזה הוגשו בעבר ולא התקבלו, זו הפעם הראשונה. עם כל הפיקנטריה לספורט מדובר בשאלה חוזית משפטית מאוד פשוטה ואני שמח שבית המשפט בחן אותה ופסק כי אוהד שקנה מכספו מנוי ולא הורשה להיכנס למשחק כזה או אחר יקבל את החלק היחסי".

ברקוביץ' בסבב שיחות אישיות

המנג'ר הטרי של הפועל ת"א, אייל ברקוביץ', ממשיך לעבוד והבוקר (ראשון) הוא נפגש עם הקפטן שי אבוטבול ומלך השערים של הקבוצה עומר דמארי. ברקוביץ' ערך פגישות קצרות של כרבע שעה כל אחת, כשנושא השיחה העיקרי היה כמובן עתידם של השניים.

המנג'ר איחל לדמארי, לו היתה עונה נהדרת, שייצא הקיץ לקבוצה באירופה. מצד שני הבהיר ברקוביץ' לחלוץ כי אם לא תגיע הצעה שתהיה לשביעות רצונם של כל הצדדים, הוא כמובן ישמח לראות אותו משחק עונה נוספת בהפועל. כזכור, דמארי מחזיק בהצעה מאוסטריה וינה, כאשר עדיין לא ברור מה קורה עם סלטה ויגו הספרדית, שמאוד רצתה בשירותיו והיתה קרובה להחתימו בינואר האחרון.

בשיחה עם אבוטבול דיברו השניים על הקיצוץ בשכרו של הקפטן, בגובה של כ-20 עד 30 אחוזים. הפגישה היתה חיובית ועל פי הערכות של הצדדים המעורבים בעניין, ברקוביץ' ואבוטבול יצליחו להגיע להבנות והקשר יישאר אדום.

בהמשך הגיעו גם גורדנה וזגורי, מלווים בסוכנם אבי נמני, לשיחות עם ברקוביץ'. עם גורדנה, שנחשב לשחקן חופשי, נמשך המו"מ. הפועל מעוניינת להחתימו ל-4 שנים ואמורה להגיש לו בקרוב הצעה. המנג'ר אמר לזגורי בשיחה כי הוא בונה עליו לעונה הבאה, וביקש ממנו לקצץ 10 אחוזים בשכרו תמורת הארכת החוזה בשנתיים נוספות. המשמעות: חוזה ל-5 שנים. גם יום טוב טליאס, מאמן השוערים, שוחח עם ברקוביץ'.