ארקדי גאידמק: "אוהדי בית"ר בטח מתגעגעים אליי עכשיו"

הבעלים לשעבר, שהגיע לביקור בישראל, שלח עקיצה על אלי טביב ומצב הקבוצה. מנחם קורצקי חזר מחופשה ושלח הצהרה: "חייבים להילחם על תארים. אין לקהל מה לדאוג". בלם חוף השנהב מועמד

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  09.06.14 - 18:33
תחילת כתבה

אחרי שבועיים של בטן-גב בתאילנד, מאמן בית"ר ירושלים, מנחם קורצקי, נחת לפנות בוקר (שני) בישראל. קורצקי כבר התרגל לסטטוס החדש, אבל גם הוא מודע לעובדה שמצפה לו עבודה קשה על המגרש ומחוצה לו. "אני אופטימי מטבעי ומאמין שיהיה בסדר", סיפר מאמן רעננה בעונה החולפת, בראיון בלעדי לאתר ערוץ הספורט בשדה התעופה, "דיברתי רבות עם אלי טביב גם במהלך החופשה שלי ואני בטוח שנבנה קבוצה חזקה".

עד עכשיו רק 11 שחקנים חתומים במועדון, זה לא נראה הגיוני?

"אני מכיר קבוצות שאין להם עדיין מאמן, אז בוא ניקח הכל בפרופורציות. משהו לא טוב קרה בבית"ר בשנים האחרונות וזה שיש רק 11 שחקנים חתומים זו התוצאה של השנים האלה. זה לא טוב, אבל זה ישתנה ובמהרה".

עם כל הכבוד, דין רעננה לא כדין בית"ר. מה המטרות שלך?

"מוקדם לדבר על מטרות, כי הסגל עדיין לא נבנה. אני יודע שבכל מגרש אליו נגיע, נשחק על מנת לנצח והקבוצה תהיה חזקה. אני לא חושש. קיבלתי עשרות טלפונים מסוכנים שרוצים שהשחקנים שלהם יהיו בבית"ר ירושלים, כי למועדון הזה יש כוח ועוצמה בלתי רגילים. הדברים יסתדרו והקהל של בית"ר לא צריך להיות מודאג".

ובכל זאת בית"ר צריכה לשאוף לצמרת בכל עונה.

"זה לא נכון ולא חכם לצאת בהצהרות. אני לא אחד שבורח ממטרות גבוהות, אבל צריך לראות איזה סגל ייבנה. בכל מקרה, מועדון כמו בית"ר ירושלים חייב להילחם בכל עונה על תארים וכך אני מקווה שיהיה".

הקהל של בית"ר ציפה שדוד אמסלם יישאר במערכת וששחקנים טובים חוץ מזרקו קוראץ' יוחתמו כבר.

"את דעתי על דוד אמסלם אמרתי. אני רוצה אותו, אבל צריך לראות איך הדברים יסתדרו בינו לבין אלי טביב. לגבי שחקנים, כל הרשימות כבר מוכנות ואנחנו בשלבים של מו"מ עם כמה מהשחקנים שהיינו רוצים לראות במועדון. לא נעבוד בלחץ".

הבלאגן בין השחקנים לבעלים והקנס הכבד שהוטל על הסגל בטח לא נותן לך שקט?

"את דעתי בנושא הזה אמרתי לאלי טביב ואני לא מתכוון לשתף את התקשורת בשיחות שלי איתו. לא נכון לי להתעסק עם מה שקרה בעונה שעברה. אני רק יכול להגיד שרצוי שנפתח את העונה ברגל ימין לפחות עם כל השחקנים שנשארים".

אז העברת לו מסר שיבטל את הקנס לפחות לאלה שיש להם חוזים?

"אני סומך על אלי טביב שיידע מה לעשות".

כשחתמת במועדון היו פרשנים שאמרו שטביב הביא מאמן שיהיה לו נוח איתו ושיקשיב לו. אתה עברת כבר את מאיר יצחקי ואת אשר אלון שנחשבים לכאלה שמתערבים והם לא הצליחו להתערב לך.

"אני מאמן שמבין צרכים של בעלים אבל גם לי יש צרכים משלי. לא באתי למלחמות או לוויכוחים. באתי לעבוד ולהוכיח שאני מתאים למועדון גדול. אני מתרגש מהמינוי שלי ויודע שאני אתרגש גם בטדי, אבל אחרי עשר דקות זה יעבור".

בלם חוף השנהב, בנג'מין אנגואה, מועמד לבית"ר

ובפינה הנוסטלגית: הבעלים לשעבר ארקדי גאידמק, שנמצא בביקור בישראל, נשאל על מצבה הנוכחי של בית"ר ירושלים, מקצועית וכלכלית, לא היסס ושלח עקיצה לאלי טביב והקדנציה שלו המועדון. "אוהדי בית"ר ירושלים בוודאי מתגעגעים עכשיו לארקדי גאידמק", אמר הטייקון.

בבית"ר אישרו את הידיעה שפורסמה לראשונה אתמול כאן באתר לפיה לידור כהן סיכם את תנאיו במועדון. במועדון ממתינים כעת להחלטת הוועדה למעמד השחקן, שתקבע את דמי ההשבחה שהירושלמים יצטרכו להעביר למכבי פתח תקווה תמורת כהן. "לידור הוא בדיוק מה שאלי טביב מחפש - שחקנים צעירים שיש להם את היכולת להפוך לכוכבים", אמר גורם במועדון.

המו"מ הכספי עם הבלם הפולני, אדם קוקושקה ממשיך. במקביל עלה שמו של בלם נבחרת חוף השנהב ו-ואלנסיין, בנג'מין אנגואה, שדורש סכום של 300 אלף יורו. הבלם הצרפתי הינו שחקן חופשי, אך אם לא יפחית בדרישותיו הכספיות נראה שיוחלט ללכת על קוקושקה. בבית"ר שוחחו עם מאור מליקסון ששיחק עם אנגואה בעונה האחרונה ושמעו מהקשר הישראלי שמדובר בבלם נהדר עבור ליגת העל.

טביב מעוניין לשאול את תומר סוויסה מהפועל ב"ש או שלומי אזולאי ממכבי חיפה. שמו של קובי דג'אני עלה כמועמד, אבל בבית"ר ישנה התלבטות לגביו. ניסו קפילוטו יקבל הצעה לחתום על חוזה חדש אבל הוא כבר הבהיר שאם לא יזכה לשידרוג הוא יבחן אופציות אחרות.

בעניין אחר, בית"ר ירושלים ביקשה לדחות את הדיון בבית הדין לעבודה, אלא שהשופט סירב והדיון ייערך מחר.