טביב ניצח: לא חויב לשלם מיידית לשחקני בית"ר י-ם

ניצחון קטן לטביב: הבעלים לא חויב בשלב זה לשלם את משכורת אפריל לשחקנים, אך דיון נוסף ייערך ב-24 ביוני. בינתיים, טביב ישלם רק 5,000 שקלים עד יום ראשון כחלק ממשכורת מאי

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  10.06.14 - 14:32
תחילת כתבה

עורכי הדין של בית"ר ירושלים ועורכי הדין מטעם ההסתדרות הגיעו הבוקר (שלישי) לבית הדין לעבודה בירושלים, שם ישבו בפני השופט אייל אברהמי בעקבות הקנס הקולקטיבי שהטיל אלי טביב על השחקנים. אחרי 5 שעות של דיונים, הכרעה לא התקבלה, אבל פשרה מסוימת הושגה.

עידו אורלנסקי, עורך הדין של בית"ר, קיבל הוראה מהשופט לנסות להגיע לפשרה עם ההסתדרות. השופט עצמו העלה הצעה לפיה משכורת מאי תשולם בימים הקרובים ואילו משכורת אפריל תישאר בנאמנות עד פסיקתו ב-24 ביוני. אורלנסקי והחשב חיים נבון שוחחו עם אלי טביב וקיבלו את אישורו, אך נציגי ההסתדרות סירבו לפשרה זו. עוד קודם, השופט תקף את אורלנסקי ואמר: "לא שילמתם שכר! אל תשכח את זה. אי אפשר להגיד לעובד 'לא תקבל שכר' ואז 'בוא לעבוד'. לא ייתכן שהמעביד לא ישלם חובה בסיסית של תשלום שכר".

מאוחר יותר, שופט בית הדין הציע פשרה אחרת, במסגרתה יעביר טביב סכום של 5,000 שקלים לכל שחקן עד יום ראשון כחלק ממשכורת מאי, כאשר עד סוף החודש תשולם כל משכורת מאי. ב-24 בחודש ייערך דיון נוסף בו יוחלט על המשך ההליך בנושא משכורת אפריל והקנס שהוטל על השחקנים. נציגי ההסתדרות ביקשו כמה דקות לחשוב על ההצעה ולבסוף קיבלו אותה. אפשר לומר שמדובר בניצחון של טביב, מאחר וההסתדרות לא הצליחה לשכנע להעביר לשחקנים את כל הסכום החייבים להם כעת.

"אני לא עוסק במי ניצח, העיקר שבסופו של דבר טביב ישלם את כל הכסף וזה יקרה בקרוב", אמר ניר אלון בסיום הדיונים. "דיברתי עם כל השחקנים של בית"ר כדי לקבל את אישורם לפשרה. אם הצלחתי ולו בקצת שבית"ר ירושלים תחזור להתעסק בכדורגל, אז דהיינו".

אגב, במהלך הדיון, שהיה סוער בעקבות קריאות ביניים מצד היושבים בקהל, אמר ניר אלון, יו"ר חטיבת הספורט בהסתדרות לעורך הדין של בית"ר: "באת עם הצ'קים? זו בושה מה שאתם עושים". עורך הדין הגיב: "אתה באת לעורר פרובוקציה".

ויש גם דברים שקשורים לכדורגל

מאמן בית"ר ירושלים, מנחם קורצקי, מנסה לפשר במשבר העמוק בין הבעלים אלי טביב לאריאל הרוש. שיחות בנושא התנהלו בין המאמן לבעלים שנמצא במיאמי, כאשר הראשון הבהיר כי היה רוצה לראות את הרוש בעונה הבאה בין הקורות. טביב טען שהרוש יצר נגדו מרד יחד עם שחקנים נוספים בסוף השנה שעברה, אך על פי גורמים בבית"ר הוא מוכן לתת לו צ'אנס נוסף. יחד עם זאת, ייתכן כי טביב ידרוש שהרוש לא ישמש כקפטן, אבל הנושא טרם עלה לדיון. "היום אין שוער בשוק טוב יותר מהרוש, וגם דני עמוס שנחשב כאופציה עולה המון כסף וטביב לא ישקיע", אמרו בבירה.

במקביל, ניסו קפילוטו יקבל הצעה לחוזה לעונה נוספת אך כרגע ללא שדרוג בשכרו מהעונה האחרונה בה הציג יכולת גבוהה. תומר סוויסה ושלומי אזולאי נמצאים על הכוונת מבחינת חיזוק החלק הקדמי וקורצקי יצטרך להחליט את מי מבין השניים הוא מעדיף לצרף. ברגע שהמאמן יקבל החלטה, בית"ר תפנה לקבוצה של השחקן ותבקש לשאול אותו לעונה הקרובה.

במכבי פ"ת זועמים על הסיכום של בית"ר עם הקשר/חלוץ לידור כהן, כפי שפורסם לראשונה כאן באתר. עמוס לוזון שוחח עם טביב וביקש ממנו לרדת מהשחקן. בבית"ר טענו כי השחקן עצמו לא רוצה לשחק בפ"ת וכי יילך בכל מקרה לוועדה למעמד השחקן שתקבע את הסכום אותו תצטרך לשלם קבוצה שתחפוץ בשירותיו.

תומר כהן, שמייצג את אחיו שנמצא בברצלונה, אמר: "לידור יכול להיות כוכב בבית"ר ירושלים". במכבי פתח תקוה העריכו שדמי ההשבחה של השחקן יגיעו לכמיליון שקלים מינימום, ובמחיר כזה העסקה לא תצא לפועל מבחינת טביב.