הנגב מתייבש: בן ביטון ביקש לעזוב את ב"ש

פרסום ראשון: המגן הימני דרש מהמועדון להתיר את החוזה. מקורביו: "הוא קיבל הצעה מעליבה". המשא ומתן עם ארבייטמן ושפונגין עדיין לא הגיע לידי הסכם. אם חלוץ מונס לא יגיע, גם קולאוטי מועמד

רועי זריהן  10.06.14 - 17:06
בן ביטון. לא יסתפק במקום על הספסל
בן ביטון. לא יסתפק במקום על הספסל
תחילת כתבה

ההכנות לעונה הקרובה של הפועל ב"ש מתקדמות בינתיים בקצב נמוך. חמישה ימים לפני אימון הפתיחה, ולסגנית האלופה אין עדיין החתמה אחת הקיץ. לא רק החתמות אין, נראה כי השחקנים מתחילים להרגיש מעט מעורערים. בן ביטון ביקש היום לעזוב את הקבוצה ולחפש לעצמו מועדון אחר לשחק בו  בעונה הבאה. 

למגן הימני של הפועל ב"ש ישנו חוזה ל-3 שנים ובעונה האחרונה הוא פתח בהרכב ברוב המשחקים. ביטון הבין שהצטרפות צפויה של יובל שפונגין או מגן אחר תוביל לפגיעה במעמדו ולכן הודיע הוא מעוניין לעזוב, המועדון טרם השיב לבקשתו. בית"ר ירושלים, הפועל ת"א ומכבי נתניה התעניינו בשירותיו, אך טרם נעשתה פניה רשמית. אם וכאשר תתקבל הצעה, בב"ש ישקלו אותה למרות שהם היו רוצים מאוד להשאירו. "הוא פגוע ומאוכזב מההתנהלות. הוא הפגין יכולת טובה העונה וקיבל הצעה מעליבה. בקשתו היחידה היא שיאפשרו לו לנהל מו"מ" אמרו מקורבים למגן.

בתוך כך, מגעים מתקיימים עם שני שחקני מונס, שלומי ארבייטמן ויובל שפונגין, אבל סיכום עוד אין. למגן הוגשה הצעה ובב"ש מחכים לתשובה, מול החלוץ יש פערים ובמועדון מקווים שהצדדים יגיעו בסופו של דבר לעמק השווה.

בב"ש כבר מכינים אופציות התקפיות למקרה שהמו"מ עם ארבייטמן לא יניב הסכם חתום, כאשר על הפרק נמצא רוברטו קולאוטי, שחקן אנורתוזיס פמגוסטה שכבש 15 שערים בעונה החולפת. קולאוטי הפך הקיץ לשחקן חופש, וכפי שפורסם באתר ערוץ הספורט בבאר שבע שוקלים לפנות אליו באופן רשמי. כאמור, כל זאת במידה שהמשא ומתן עם ארבייטמן ייכשל.

במקביל בהפועל באר שבע מחפשים להתחזק גם בעמדת השוער השני. סגנית האלופה גיששה בימים האחרונים אצל איתמר ניצן, שוערה של רמת השרון, שנכון להיום מעדיף לא להפוך לשוער שני, למרות שמדובר במעבר לקבוצה גדולה. "העניין מצד הפועל באר שבע מחמיא מאוד, אבל איתמר רוצה להמשיך ולשחק כמה שיותר כשוער ראשון", אמרו מקורבים לניצן לאתר ערוץ הספורט.

ביום ראשון הפועל באר שבע תחל את האימונים הרשמיים לקראת העונה הקרובה, כאשר שני שחקני הנבחרת - מאור בוזגלו ואליניב ברדה, שקיבלו עוד מספר ימי מנוחה - ייעדרו מהאימון. בתוך כך, במועדון שוקלים לדחות את האימון הפתוח לתקשורת והקהל במספר ימים, על מנת שגם ברדה וגם בוזגלו, ששוהים בחופשות פרטיות, יוכלו לקחת חלק בחגיגה.