שפונגין סיכם ל-3 שנים. קרויף: שחקן בית מנוסה

מכבי ת"א התחזקה במגן, שגדל אצל הצהובים. מו"מ נערך גם עם נוסא איגייבור. האלופה תחזור לאימונים בשבוע הבא, תצא למחנה אימונים באוסטריה ותתמודד מול 4 קבוצות, ביניהן שטורם גראץ

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  11.06.14 - 22:42
שפונגין, בקרוב בצהוב
שפונגין, בקרוב בצהוב
תחילת כתבה

מכבי תל אביב הגיעה לסיכום עם שחקן הרכש הראשון מאז הסתיימה העונה. יובל שפונגין, שגדל במועדון הצהוב ובארבע השנים האחרונות שיחק באירופה, ילבש את המדים הצהובים ב-3 העונות הקרובות. מגן הנבחרת קיבל הצעה לחוזה ארוך מהמנהל הספורטיבי, ג'ורדי קרויף, והצדדים הגיעו לסיכום.

"אני שמח מאוד לחזור הביתה למועדון בו שיחקתי מגיל 7 ועד גיל 23", אמר שפונגין לאתר הרשמי. "זו תחושה של כבוד לדעת שהצוות המקצועי רוצה אותך בקבוצה בעיקר כי מכבי בשבילי זה לא רק בית אלא גם המועדון הגדול בארץ. התלבטתי האם לחזור לארץ או להמשיך בחו"ל, אך ברגע שהגיעה ההצעה ממכבי - ההחלטה נתקבלה באופן אוטומטי, כי מכבי זה מועדון אירופי לכל דבר".

ג'ורדי קרוייף אמר בעקבות הסיכום: "אנו שמחים לצרף את יובל לסגל ומעצם העובדה שהחזרנו שחקן בית למכבי. אנו בטוחים שנהנה מהניסיון אותו צבר יובל במהלך השנים בהם שיחק בחו"ל".

קרויף, מנג'ר האלופה, ינסה לצרף את נוסא איגייבור. מכבי הגיעה להבנות עם בטיס, שירדה לליגת המשנה בספרד, אך עדיין ישנם פערים גדולים מאוד עם הקשר הניגרי, ששיחק בהפועל ת"א בעונת 2011/12 ובסיומה כבש את שער הניצחון מול מכבי חיפה בגמר גביע המדינה. הצהובים מוכנים לשלם לאיגייבור 400 אלף יורו, אך הקשר דורש 525 אלף יורו, לא כולל מענקים.

בכל אופן, למרות שכבר ביום ראשון תתכנס הקבוצה לראשונה, במכבי ת"א לא מתכוונים לפעול בלחץ, שכן שם מאמינים שהסגל הקיים גם כך אמור להספיק לשלבים הראשונים במוקדמות ליגת האלופות. כמו כן, במכבי מספרים על שוק בעייתי, מכיוון ששחקנים רבים רוצים למצות קודם כל אופציות אירופיות ורק לאחר מכן להתחייב אליהם.

"הליגה מתחילה רק ב-23 באוגוסט ולכן אין מה להילחץ. אמרנו כבר בעבר שהמטרה האי קודם כל הליגה המקומית וכך אנחנו גם פועלים. כמו תמיד הכל יעשה בשקט ולאחר מחשבה. ג'ורדי נמצא בספרד וימשיך לעשות את מה שעשה בשנתיים האחרונות", אמר גורם במכבי.

בעניין אחר, פאולו סוזה, שעבר לבאזל אחרי עונה אחת במכבי ת"א, צפוי להיפגש היום עם ג'ק אנגלידיס, נציגו של מיץ' גולדהאר, על מנת לדון בפרטי התרת חוזהו במועדון.

בתוך כך, מעבר לבניית הסגל, מכבי ת"א תתחיל בשבוע הבא את האימונים לקראת העונה הבאה והמשחקים במוקדמות ליגת האלופות. כבר מיום שני יעברו כל השחקנים בדיקות רפואיות וביום רביעי הקבוצה תשוב למתחם האימונים בקרית שלום. ביום חמישי, ה-17 ביוני תערוך הקבוצה מסיבת עיתונאים וב-27 בחודש, תצא למחנה אימונים סמוך לעיר גראץ באוסטריה. מכבי ת"א תערוך 4 משחקי הכנה מול ס.צ וייץ מהליגה השלישית,  ווינר ניושטאדט, שטורם גראץ ומשחק נוסף מול יריבה שטרם נקבעה. ב-6 ביולי תחזור האלופה לישראל וב-15/16 ביולי תחל את דרכה בסיבוב השני של מוקדמות הצ'מפיונס.