ברנדאן: טביב משוגע, לא אחזור לבית"ר לעולם

הארגנטיני הוסיף: "אם לא אקבל כסף תוך שבועיים, אפנה באופן אישי לפיפ"א". וגם: עמותת האוהדים הודיעה על הפסקת שיתוף הפעולה עם הבעלים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  11.06.14 - 12:21
ברנדאן, תקף בחריפות את בעל הבית
ברנדאן, תקף בחריפות את בעל הבית
תחילת כתבה

הפשרה שהושגה אמש בבית הדין לעבודה בין בית"ר י-ם להסתדרות, במסגרתה יקבלו השחקנים 5,000 ש"ח ביום ראשון הקרוב כחלק ממשכורת מאי (את יתר המשכורת יקבלו בסוף החודש), אושרה על ידי השחקנים הישראלים בקבוצה, אך עם השחקנים הזרים - שגם להם חייבים שתי משכורות - אף אחד לא דיבר, והבוקר (רביעי) מתברר כי אחד מהם עצבני מאוד.

"אם אני לא מקבל את כל הכסף שלי בתוך שבועיים, אני פונה לפיפ"א ולהתאחדות לכדורגל בישראל כדי שיטפלו בנושא", כך אמר פאבלו ברנדאן בשיחה מארגנטינה ותקף: "אני לא אשם שבעל הבית שלנו משוגע, שלא היה לנו אוכל לפעמים אחרי משחקים. לא אחזור לשחק בבית"ר גם תמורת הרבה כסף, אבל אשמח לחזור לישראל כי יש במדינה שלכם אנשים חמים. ההתנהלות הגעילה אותי אבל המדינה שלכם מדהימה ולא כמו שחושבים אולי מבחוץ".

לא רק ברנדאן כנראה "נגעל" מההתנהלות של טביב, אם כי גם עמותת האוהדים, שהחליטה לנתק מגע. "לאחר שנה של ניסיונות לשתף פעולה בכל דרך עם הנהלת המועדון והבעלים אלי טביב, שנה בה תמכנו ועזרנו בכל דרך שהתבקשנו, נראה כי כלו כל הקיצין! האירועים האחרונים שפקדו את המועדון עברו את כל הקווים האדומים שניתן היה לעבור ואנחנו החלטנו להגיד 'די'. די למסכת השקרים. די לעבודה בעיניים. די להבטחות שווא. אלי טביב בעצמו ובאמצעות נציגיו פוגע ללא הפסקה בגוף שבזכותו הוא הפך לבעלי בית"ר. עמותת האוהדים מודיעה על הפסקת שיתוף הפעולה עם אלי טביב ואנשיו ומותירה בידיו את הכבוד לאכול את כל הדייסה שבישל לבדו. נשמור על האינטרסים של המועדון מהצד, אבל לא נשתף פעולה עם אנשים שמילתם אינה מילה. עמותת האוהדים שומרת לעצמה את נכסיה ותפעל למציאת בעלים אחר, ראוי יותר שיחלץ את המועדון ממצבו", נרשם בהודעה רשמית.

כזכור, יושב ראש עמותת האוהדים, שמחזיקה ב-25 אחוזים מהבעלות, כבר הודיע לפני כשבועיים על התפטרותו ואף שוחח קודם לכן עם אלדד פרי, שהיה מעוניין להיכנס לשותפות עם טביב ולהשקיע בבית"ר ירושלים לא מעט כספים.

טביב עצמו אמור להגיע בעוד כשבועיים לארץ לקראת פסק הדין בפרשת הנער, בה הוא מואשם בתקיפה והשמדת ראיות, ובינתיים הינחה את מנחם קורצקי להגיע היום לבית וגן ולנסות ולסגור את הקצוות האחרונים עם מספר שחקנים שעומדים על הפרק. טביב אישר שהוא מעוניין בלידור כהן, שהחליט ללכת לוועדה למעמד השחקן כדי לקבוע את שווי כרטיסו, אבל אם המחיר יעבור את רף 800 אלף השקלים בית"ר לא תיכנס להרפתקאה הכספית והעניין הובהר לאחיו של השחקן שמטפל בענייניו.

היום בדקה הקבוצה אפשרות להחתים את מגנה הצעיר של הפועל ר"ג, תומר לוי, שנחשב לפוטנציאל גדול ואמור להיות מחליפו של אלי דסה. קובי דג'אני הוצע אבל קורצקי מתלבט לגביו, בעוד תומר סוויסה מחכה להחלטת אלונה ברקת לגבי הסכום אותו תרצה עבור השאלתו, כמו גם שלומי אזולאי. קורצקי מעוניין להחתים מיידית את הבלם הפולני אדם קוקושקה, אבל טביב מעדיף בלם עם רזומה טוב יותר נוכח ההגנה הדלילה של הקבוצה עד הגעתו של רוני לוי.

בעניין אחר, איברהים באנגורה שלח מכתב דרישה לתשלום של 20 אלף יורו לפני תביעה. החלוץ ששוחרר בינואר טוען שבית"ר לא עמדה בהסכם מולו. גורם בבית"ר הגיב: "כשנקבל את התביעה, נתייחס".