גבאי, ורטה וראלי על הכוונת של הפועל ב"ש

אחרי שיובל שפונגין בחר במכבי ת"א, בדרום עברו למטרות יותר ריאליות

רועי זריהן  12.06.14 - 09:18
יגיע לנגב? גבאי (ג'יני)
יגיע לנגב? גבאי (ג'יני)
תחילת כתבה

יובל שפונגין אולי להצטרף בסופו של דבר למכבי תל אביב, אבל בהפועל ב"ש ממש לא מתכוונים לבכות על כך. בדרום עדיין מתכוונים להתחזק במגן ימני כשהשמות של עופר ורטה מאשדוד, אלעד גבאי ממכבי חיפה ועוז ראלי מבני יהודה, הוזכרו כמועמדים.

כזכור, סגנית האלופה ניהלה משא ומתן מתקדם עם מגנה של מונס בעונה החולפת ולשחקן אף הוגשה הצעה לשנתיים, אך בסופו של דבר שפונגין החליט לקבל את הצעה ל-3 שנים ממכבי, בסכומי כסף גדולים בהרבה. כעת בב"ש עברו הלאה, אם כי עדיין לא נעשתה פניה רשמית לאף אחד מהשחקנים. ורטה, גבאי וראלי נמצאים תחת חוזים בקבוצות שלהם, ועוד לפני שיפנו לשחקנים עצמם, בהפועל באר שבע יצטרכו לברר את העלויות מול המועדונים.

בכל הנוגע למרכז הקישור, אלישע לוי ממשיך בחיפושים אחר קשר זר שיחזק את הקישור האחורי. המאמן עוקב אחר מספר שחקנים, ובקרוב יגיעו חלקם להתרשמות בקבוצה. בחלק ההתקפי, זה נשמע כמו תקליט שבור, אבל זו המציאות. המו"מ עם שלומי ארבייטמן עדיין נמשך, ועדיין קיימים פערים בין הצדדים. ביום ראשון צפויה להתקיים פגישה נוספת ומכרעת בין אבי נמני, סוכנו של ארבייטמן, ונציגי באר שבע, בתקווה לגשר על הפערים. גם בן שהר הוזכר כמי שירצו לראות בווסרמיל בעונה הבאה, ובימים הקרובים צפויות התפתחויות לכאן או לכאן גם בגזרה הזאת.

בנוגע לבן ביטון, שביקש לעזוב, במועדון מאוכזבים מההתנהלות של המגן, ונכון להיום לא מתכוונים לשחרר אותו עד שיימצא מגן אחר במקומו. "זאת לא התנהלות מקצועית, שחקן כדורגל צריך לדעת להילחם על המקום שלו ולהוכיח את עצמו", אמר גורם בקבוצה. ביום ראשון ב-10:00 תפתח באר שבע את ההכנות לעונה הקרובה ללא הרבה שחקני המפתח. מאור בוזגלו ואליניב ברדה קיבלו מספר ימי מנוחה נוספים בגלל מסע הנבחרת, גל הראל נמצא בירח דבש וגם לוטם זינו שוהה בחופשה פרטית בחו"ל. כולם קיבלו שחרור מהאימון הראשון, ויצטרפו לקבוצה במהלך השבוע. אימון הפתיחה הרשמי של הקבוצה יתקיים ביום ראשון, ה-22 בחודש.

בתוך כך, עידו אקסברד קיבל הבוקר הצעה להצטרף לליגה התאילנדית. החלוץ היה גורם משמעותי בעלייה של מכבי נתניה העונה לליגת העל ומחזיק בחוזה לשנה נוספת בהפועל ב"ש, אך שם הובהר לו שהוא לא בתוכניות. השחקן ניסה אתמול לפדות את כרטיסו ששייך לב"ש תמורת 100 אלף שקלים ונתקל בסירוב מצד ב"ש. אביו של השחקן אמר: "באר שבע לא רוצה אותו וגם מקשה עליו ללכת, זה אבסורד. עידו לא רוצה את החוזה היפה בבאר שבע וחשוב לו ללכת לשחק כדורגל, אבל כמו כל שנה באר שבע עושה בעיות. זו השנה האחרונה של החוזה, אם צריך, עידו יקריב מעצמו שנה ובינואר יהפוך לשחקן חופשי". אקסברד עצמו סירב להתראיין בנושא והבהיר כי הוא מקווה שיצליח להגיע לעמק השווה מול הקבוצה.