הסגל דליל, ומכבי נתניה דחתה את אימון הפתיחה

בסגל היהלומים ישנם 15 שחקנים בלבד. קנדה קרוב, אזולאי מועמד בכיר

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  19.06.14 - 03:00
מזרחי. בעיות בסגל (צילום: אלן שיבר)
מזרחי. בעיות בסגל (צילום: אלן שיבר)
תחילת כתבה

למרות שהעליה היתה חלקה והקיץ מתפתח כמצופה, לא הכל ורוד במכבי נתניה: היהלומים החליטו לדחות את פתיחת האימונים בחמישה ימים, בעיקר בשל הסגל הדליל. העובדה שאלי שגב קיצץ סכום לא מבוטל מהתקציב מונעת החתמת שחקני רכש בכירים, אך יחד עם זאת בנתניה משוכנעים שעד ה-29 ביוני, מועד פתיחת האימונים, רוב הסגל יושלם. "טוב שיוסי דחה את האימונים", אמר אחד משחקני נתניה. "היינו מבזים את עצמנו עם 15 שחקנים בקושי".

עם זאת, דווקא יש כאלו שנמצאים בדרך לקבוצה: עמרי קנדה צפוי לסכם בימים הקרובים במכבי נתניה. סוכנו של השחקן, צ'רלי בוזגלו, שוחח עם ראשי המועדון והצדדים קרובים לסיכום. המגן הימני, ששיחק בהפועל חיפה בעונה שעברה, מועדף על פניהם של קובי מוסא ונא'אל חוטבה, מאחר ובמועדון שחושבים שהוא יודע לשלב הכי טוב את האיכויות שלו בהגנה ובהתקפה.

בחלק הקדמי, שלומי אזולאי הוא השם המועדף לעמדת החלוץ, כשנכון לעכשיו עושה רושם שעמית בן שושן מתרחק ככל הנראה בגלל הקיצוץ בתקציב שכר השחקנים. במקביל, ממשיכים בצוות המקצועי לצפות בקלטות של שחקנים זרים, בעמדות הבלם והקשר הנוסף, לצידו של דודו סארנסה הברזילאי. "הנהלת נתניה עושה ימים כלילות כדי להשלים את הסגל", מסר גורם במועדון. עומר פרץ צפוי גם הוא להישאר מאחר שהוא יכול לשחק בכמה תפקידים.

אוהדי נתניה, שרכשו למעלה מ-1,400 מינויים עד כה, היו בטוחים כי יושקע כסף רב יותר ובפורומים השונים העבירו האוהדים חשש שהקבוצה לא מתחזקת כפי שציפו. הבעלים שגב אמור לנחות בארץ בתחילת השבוע ואז מקווים בנתניה לדעת בדיוק אם ניתן יהיה להגדיל את התקציב.

בלי קשר, במועדון ממשיכים לסגור עם נותני חסות, והגיע מאמץ רשמי למחלקת הנוער. מדובר בבית השקעות אלטשולר שחם שהוא אחד מבתי ההשקעות המובילים בשוק ההון הישראלי. מנהל מחלקת הנוער, קובי בלדב התייחס לנושא ואמר: "אני שמח וגאה שגוף מכבוד ורציני שכזה התחבר לחזון ולפעילות הענפה שלנו עם מאות ילדים במסגרות השונות ואף הסכים לאמץ את המחלקה תוך הזדהות עם מטרות המחלקה לחנך לקדם ולהוביל ילדים במסגרת ספורטיבית בעלת ערכי חינוך, אחריות, משמעת, סדר עזרה הדדית ועוד".