הבלם ססאר ארסו סגר בבית"ר לעונה הקרובה

השחקן בן ה-28, שעל מועמדותו פרסמנו לראשונה, יגיע לבירה. נציגה של בית"ר בדיון על הקנס חסר התקדים של טביב: "עיכוב בשכר זה לא נורא"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  25.06.14 - 01:21
אריות ליגת העל מחכים לו. ארסו (gettyimages)
אריות ליגת העל מחכים לו. ארסו (gettyimages)
תחילת כתבה

רכש נוסף לבית"ר ירושלים. הבלם הספרדי ססאר ארסו, ששיחק בעונה שעברה במדי סראגוסה, סגר את תנאיו במועדון מהבירה לעונה הקרובה. ארסו ישתכר כ-170 אלף יורו ויהפוך לרכש הזר השני שמצטרף אחרי החלוץ זרקו קוראץ' שהגיע מהפועל חיפה. על מועמדותו של ארסו פרסמנו כאן לראשונה.

בעונה החולפת שיחק ארסו בליגה השניה עם סראגוסה, אך בשלוש השנים הקודמות שיחק בגנט הבלגית. לפני כן עבר הבלם בן ה-28 בוויאדוליד, ויאריאל, רקראטיבו הואלבה ומורסיה. בצעירותו הוא נמנה על הנבחרות הצעירות של ארצו, כולל הנבחרת האולימפית.

במקביל, ממשיכים בצוות המקצועי לחפש קשר אחורי זר ושחקן התקפה נוסף. בן רהב אמור לחתום כשוער השני בימים הקרובים. בבירה גם מחכים להחלטת הוועדה למעמד השחקן בנוגע ללידור כהן שסיכם במועדון. צחי אליחן, שלא שיחק בחודשים האחרונים בבית"ר אחרי ריב מתוקשר עם רוני לוי, התבקש להגיע לבדיקות רפואיות. ברק משה, שסיים חוזה, עשוי לפנות למעמד השחקן כדי לדעת מהם דמי השבחה עבורו.

הרוש יקבל הצעה חדשה
בבית"ר עדיין לא קיבלו החלטה בנוגע לאריאל הרוש, שמסרב לקצץ 60 אחוזים משכרו, כפי שדורש אלי טביב, שיחזור בקרוב לארץ במטרה לזרז את בניית הסגל לעונה הקרובה. בבירה צפויים להציע להרוש קיצוץ חדש - הפעם בגובה של 25 אחוזים. עם זאת, בסביבתו של השוער, שזוכה לתמיכה נרחבת מחבריו, מדברים על כך שהוא לא יהיה מוכן לוותר גם על רבע משכרו. "מנחם קורצקי הבהיר לאלי טביב שהוא חייב את הרוש השנה", אמר גורם בבירה. "אנחנו מקווים שהשניים יגיעו לעמק השווה".

בעניין אחר, היום (שלישי) שמע שופט בית הדין לעבודה, אייל אברהמי, את הטיעונים של בית"ר וההתאחדות לכדורגל בנוגע לקנסות שהוטלו על שחקני בית"ר, בעקבות השבתת האימון לפני המשחק מול הפועל רמה"ש. השופט קיבל אמנם החלטה, אולם היא תימסר לקבוצה ולנציגי השחקנים רק בעוד כמה ימים. כזכור, הצדדים הגיעו לפשרה זמנית עוד לפני הדיון היום, כאשר השחקנים משוכנעים שמשכורת חודש אפריל שנלקחה תוחזר להם, בעוד בסביבתו של אלי טביב טוענים כי אין סיכוי לכך.

גם ההתאחדות לכדורגל וקבוצות נוספות עוקבות אחרי התיק, שעשוי להפוך לתקדים אם השחקנים ייקנסו. "ההחלטה תהיה משמעותית מאוד", אמר גורם משפטי בהתאחדות לכדורגל לפני פתיחת הדיון היום. ראש מערך הספורט בהסתדרות, ניר אלון, הגיע לבית הדין מלווה בעורכי הדין מטעם ההסתדרות וייצג את שחקני בית"ר.

בדיון עצמו נציגי ההסתדרות המשיכו לטעון כי המהלך של טביב אינו חוקי. פרוטוקולים של סיידוף, קפילוטו וברוכיאן מוועדת המשמעת שנערכה להם הועברו לשופט אייל אברהמי, ובמקביל התובעים טענו כי לבית"ר ירושלים אין סמכות להטיל קנס כזה. "השחקנים היו זכאים להשבית אימון מתוקף העובדה שלא קיבלו שכר", טען עורך הדין מטעם ההסתדרות, "המעביד התנהג בצורה בלתי ראויה מול עובדיו. השביתה היא פעילות ארגונית לגיטימית שאי אפשר להעניש עליה".

עו"ד עדו אורלנסקו, פרקליטה של בית"ר, סיפק את הצד השני של הטיעון: "אף שחקן לא בא לפה ויש לזה סיבה. השביתה אינה מקובלת בענף הכדורגל, הטיעון של ההסתדרוות אינו נכון לעולם הכדורגל המקצועני. זה לא ביזנס, קבוצת כדורגל זה לא עסק, אין רווחים. ומה הקשר לעובדה שהם ניצחו בסוף 0:4? אין שביתות. תבינו את עולם הכדורגל, זה לא עולם של עיריות. זה עולם שבו יש חשיבות גדולה לתת גיבוי לוועדות משמעת".