גם לבית"ר יש ליגיונר: ממן חתם לעונה אחת

פרסום ראשון: אחרי שנה בבוורן, הקשר מגיע בחוזה עם אופציה לעוד עונה: "אני נרגש, ומגיע רעב". מחר: אחרי שנתיים של דיונים, ביהמ"ש יכריע בפרשת אלי טביב והנער

מוטי פשכצקי ותומר לוי  25.06.14 - 17:16
חוזר לליגת העל. ממן
חוזר לליגת העל. ממן
תחילת כתבה

בזמן שמכבי חיפה, מכבי ת"א והפועל באר שבע מחזירות לארץ ליגיונרים, גם בבית"ר ירושלים החליטו שהם יכולים. הערב (רביעי) בבירה סיכמו עם חנן ממן על הגעתו לקבוצה, ובאמצעות סוכנו, דודו דהאן, הוא חתם על חוזה לעונה עם אופציה לעונה נוספת. ממן בן ה-24 מגיע אחרי עונה אחת בבוורן הבלגית, במדיה רשם 12 הופעות. לבלגיה הוא יצא בתום עונה מוצלחת בהפועל ת"א, כשלפני כן שיחק בהפועל חיפה.

"אני מאושר להצטרף למועדון גדול כזה", אמר חנן ממן אחרי החתימה בירושלים והחזרה הרשמית לכדורגל הישראלי, "אני נרגש מאוד ומגיע רעב, אני מחכה כבר למפגש עם הקהל הנפלא של בית"ר ירושלים".

בעלי בית"ר ירושלים אלי טביב יעמוד מחר (חמישי) בפני יום גורלי במיוחד. שופט בית המשפט השלום בת"א דניאל בארי ימסור את החלטתו בפרשת הנער, אוהד הפועל ת"א, שטביב חשוד בתקיפתו. פרקליטות מחוז ת"א, באמצעות עורכת הדין מוריה גרין, דרשה בשלב הסיכומים להרשיע את טביב בעבירות של תקיפה והכאת אוהד והשמדת ראיות, וטענה שעדותו רצופה בשקרים. מנגד פרקליטו של טביב, עו"ד ציון אמיר כפר במיוחס לו לאורך כל המשפט שמתנהל כבר שנתיים

להחלטת השופט בפרשה עלולות להיות השלכות גם לגבי עתידו של המועדון ובימים האחרונים ניתן להרגיש את הלחץ הרב אצל גורמים בקבוצה. טביב, שיגיע היום לבית וגן אחרי תקופה ארוכה במיאמי, ממשיך לשדר עסקים כרגיל אבל גם הוא מבין שבסיטואציה מסוימת הוא עשוי לאבד את הקבוצה. בימים האחרונים נפוצו שמועות בבירה שטביב מחכה לראות מה יחליט בית המשפט לפני שיחתים שחקנים חדשים, דבר שהוכחש על ידי המועדון.

עד 2010 תקנון ההתאחדות לכדורגל קבע כי אדם לא יוכל לעמוד בראש קבוצת כדורגל אם עבר עבירה שיש עמה קלון או שגיליון ההרשעות שלו לא נקי ב-7 השנים האחרונות. באותה שנה שונה התקנון והורדו מספר השנים ל-5 אך הושמטה המילה קלון ולמעשה מסמיך התקנון את נשיאות בית הדיון העליון להחליט אם העבירה הפלילית של אותו בעל קבוצה מצדיקה את הרחקתו מהכדורגל הישראלי או לא.

"לנשיאות בית הדין העליון יש שיקול דעת אבל ברור שאם טביב יורשע בעבירות המיוחסות לו, תהיה לו בעיה להישאר בכדורגל", אמרו משפטנים בהתאחדות לכדורגל שעוקבים אחרי הפרשה.

במידה וטביב יורשע ולא יוכל לנהל את בית"ר, ישנן שלוש אפשרויות: העברת הקבוצה וזכויות החתימה מטביב, מכירת הקבוצה או הליכה לפירוק. טביב מודע להשלכות אבל בסביבתו דיברו באופטימיות וציינו שגם במקרה של הרשעה טביב יפנה לערכאות עליונה בבית המשפט המחוזי כדי להוכיח את חפותו.

"אלי בטוח שייצא מהמשפט הזה במקרה הטוב זכאי ובמקרה הפחות טוב עם עונש מינורי שלא ישפיע על היותו הבעלים של בית"ר ירושלים", אמר גורם המקורב לבעלים, "לא ייתכן שילד זורק אבנים לבית של טביב באמצע הלילה ומאשימים אותו. אם הוא לא בן אדם מפורסם, כבר מזמן התיק הזה היה נסגר".

במסגרת התיק יחליט השופט גם לגבי מאבטחו של טביב באותה העת, אילן פניבלוב שמואשם יחד עם בעלי בית"ר בתקיפת האוהד, גיא חסין.

בתוך כך, שופט בית הדין לעבודה אייל אברהמי העביר את תשובתו לבית"ר י-ם ולהסתדרות בשל הטענות של האחרונה להלנת שכר מצד המועדון בעקבות שביתת השחקנים. החלטת השופט הינה הפחתת שני אחוז משכר הבסיס בעקבות השבתת האימון, אך תשלום יתר המשכורת לשחקנים.

"ההכרעה לפיה על בית"ר להחזיק לשחקנים את מלוא הקנס שהטילה עליהם היא תקדימית חשובה ומשמעותה - סוף הקנסות השערורייתיים המוטלים על שחקנים בענף הכדורגל. זהו ניצחון ענק לשחקני בית"ר וכל שחקני הכדורגל בישראל", כך אמר נציג ההסתדרות ניר אלון.

ויש גם חדשות שקשורות לכדורגל

הוועדה למעמד השחקן קבעה היום את מחיר שווי כרטיסו של לידור כהן, ולפיה השחקן מתרחק מהבירה. על פי ההחלטה, בית"ר תצטרך לשלם 1.2 מיליון שקלים דמי השבחה למכבי פ"ת - סכום בו לא בטוח שבית"ר תוכל לעמוד. במועדון היו משוכנעים שהוועדה תקבע סכום של כ-600 אלף שקלים.