מציאה? הקשר שנבחן במכבי נשוי לישראלית

קשר נבחרת אוסטרליה, ניקיטה רוקאביצה בן ה-27, הצטרף למחנה. הטוויסט: האיש ששיחק גם בטוואנטה, הרטה ומיינץ, לא ייחשב לזר אם יוחתם

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  29.06.14 - 13:15
הרכש הבא של ג'ורדי? (האתר הרשמי של מכבי ת"א)
הרכש הבא של ג'ורדי? (האתר הרשמי של מכבי ת"א)
תחילת כתבה

האם מכבי תל אביב בדרך לצירוף שחקן חדש? ניקיטה רוקאביצה בן ה-27 הצטרף הבוקר (ראשון) למחנה האימונים של מכבי ת"א, וינסה להרשים את הצוות המקצועי. מדובר בקשר אוסטרלי בינלאומי ששיחק במיינץ 05 הגרמנית בעונה האחרונה. אלא שלאתר ערוץ הספורט נודע כי לא מדובר בעוד נבחן, אלא בזר שנשוי לישראלית, מה שאומר שאם יוחתם, הוא ייחשב כמתאזרח ולא יתפוס משבצת של זר.

מדובר בשחקן בעל רזומה מרשים ועבר בלא מעט קבוצות מוכרות ביבשת. רוקאביצה המתנשא לגובה של 1.85 מטרים הוא יליד אוקראינה אבל עבר להתגורר בגיל 14 באוסטרליה, והחל את הקריירה המקצוענית שלו במדי פרת' גלורי האוסטרלית.

הוא רשם 3 הופעות במדי אוסטרליה הצעירה באולימפיאדת בייג'ין ועבר לאחר מכן לטוונטה ההולנדית. בהמשך, השתייך לסגל הנבחרת האוסטרלית הבוגרת, במדיה אף שיחק פעמיים במונדיאל בדרום אפריקה (נגד גרמניה וגאנה).

לאחר אותו מונדיאל, הוא עבר לשחק בהרטה ברלין ומשם למיינץ. רוקאביצה הושאל בהמשך לקבוצת פ.ס.וו פרנקפורט מהליגה הגרמנית השנייה, ובמדיה ערך 12 הופעות (ו-2 שערים). בסך הכל, לרוקאביצה יש 13 הופעות במדי אוסטרליה כשהאחרונה שבהם כמחליף במשחק הידידות נגד צרפת השנה.