שירצקי נגד טביב: לא יכול לשמש כעת כבעלים

יו"ר קרית שמונה ירה במסע"ת: ''מינוי עיני - שערוריה''. גם הפועל ת"א ולימור לבנת חטפו

תומר לוי
תומר לוי  29.06.14 - 17:06
תחילת כתבה

המונדיאל עדיין בשיאו, אבל קבוצות ליגת העל כבר החלו לפתוח את עונת 2014/15 באופן רשמי - אחת מהן היא קרית שמונה, שכינסה היום (ראשון) מסיבת עיתונאים חגיגית. מה שאמור היה להיות אירוע רגוע ושקט של אחת מהקבוצות המעניינות בליגה הפך לביקורת של איזי שירצקי בלא מעט נושאים. עופר עיני, לימור לבנת, הפועל תל אביב וגם אלי טביב היו במוקד. 

"מהמועמדים שיש, אני תומך בתמיר גילת'', אמר הבעלים של קרית שמונה. ''הוא שחקן כדורגל לשעבר, איש כדורגל, בחור מוכשר ובשבילי הוא המועמד הטוב ביותר. אנחנו נמצאים בתחתית, לא יכול להיות ש-40 אחוז מהקבוצות לא משלמות משכורת. יושב לידי שיר צדק, התחייבתי בפניו אז הוא יקבל את הכסף. אם הוא התחייב על בית ואני לא אשלם לו? אין דבר כזה''.

"המינוי של עופר עיני זו שערוריה'', ירה שרצקי. ''אני לא מכיר אותו ומעולם לא דיברתי איתו, אבל לא יכול להיות שאבי לוזון יעוף מההתאחדות בגלל הזיקה שלו והיא כלום לעומת הזיקה של עופר עיני. הוצג מסמך שעיני העביר מיליוני שקלים למרכז הפועל. השרה לבנת אמרה 'בואו נברח מהמרכזים'. אז מה זה מרכז הפועל?! כדאי שהשרה תשמע את זה: המצב נהיה רק יותר גרוע''.

"חייבים לי בהתאחדות נכון להיום 3 מיליון שקל'', המשיך הבעלים. ''הכי גרוע הוא שאני לא יודע אפילו על מה. יושב שם בחור בשם ליבר, אני מתקשר אליו ואין לו תשובות לתת לי. ההתנהלות הכספית של ההתאחדות רעה מאוד. אבי לוזון עושה עבודה טובה באופ"א ושימשיך כך. במשך 15 שנה לא הסכמתי לשבת במזכירות ההתאחדות לכדורגל. גם יענקל'ה שחר לא יושב שם, אולי הגיע הזמן שנשב ונשנה דברים. אדבר גם עם יענקל'ה בעניין. מצד שני אבי לוזון עושה עבודה טובה עם הקמת בית הנבחרות ויש לו מעמד חזק מאוד באופ"א. עם המעמד שלו שם כדאי לכדורגל הישראלי שהוא ימשיך שם עוד הרבה שנים".

לאחר מכן, התייחס לפרשת טביב והנער וההרשעה האחרונה של בעלי בית"ר ירושלים. ''אם טביב לא יקבל זיכוי -  אין סיכוי שישמש כבעל קבוצה. בעל עבר פלילי, לא יכול לכהן כבעלים של קבוצה. אני מאחל לו שיצא זכאי, אבל אם לא, אין דבר כזה שבעל עבר פלילי יהיה בכדורגל".

גם הפועל תל אביב זכתה לביקורות בעיקר על ההתנהלות שלה בתשלום על דני עמוס. "אם הם לא ישלמו לי, הם לא יכולים לשחק באירופה. בשביל זה יש את ההתאחדות לכדורגל'', אמר שירצקי.

טוב ואחרי כל זה, שירצקי גם התייחס לקבוצה שלו - כלומר לקרית שמונה. "ב-4 השנים האחרונות ק"ש במקום ה-1 בארץ. לפני ארבע שנים זכינו בגביע הטוטו והיינו בצמרת, לפני 3 שנים זכינו אליפות ובגביע הטוטו, לפני שנתיים עלינו לשלב הבתים בלגגה האירופית ובעונה שעברה סיימנו במקום השלישי וזכינו בגביע המדינה".

"בעונה שעברה שיחקנו את הכדורגל הכי טוב שראינו מק"ש בשנים האחרונות'', המשיך שירצקי. ''ויתרנו על מתן אוחיון בגלל ענייני תקציב. הוא היה צריך לעלות לנו מיליון ורבע שקלים ולכן ויתרנו עליו, חבל לי מאוד כי הוא בחור חיובי. מצד שני נשאר אצלנו שיר צדק שהוא בלם מצוין ובחור נהדר. התקציב נשאר זהה לעונה שעברה וינוע בין 23 ל-24 מיליון שקלים''.

''היו לנו הצעות על אחמד עאבד ב-800 אלף דולר ולא שחררנו אותו. על דויד מנגה הציעו לנו יותר ממיליון דולר ששילמתי עליו אבל החלטנו להשאיר אותו פה. הדבר הכי חשוב בעונה שעברה היה המרקם האנושי של הצוות. החל מברק בכר ועד העוזרים והפיזיוטרפיסטים. ק"ש היא עיר עם 20 אלף תושבים, זו העיר הכי קטנה בליגת העל. כשאני מסתכל לאחור ורואה למה הגענו בשנים האחרונות זה מחייב אותנו לשמור על ההישגיות".