סוער בבית"ר: הרוש לא הורשה להתאמן במועדון

השוער לא יתאמן עם יתר חבריו אלא בנפרד ולא ייקח חלק באימון הפתיחה. גם סרט הקפטן יילקח ממנו. זעם על איזי שרצקי: "צריך להתבייש". בבירה מצפים ל-1,000 אוהדים, המשטרה תשמור על הסדר

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  30.06.14 - 12:55
תחילת כתבה

בית"ר תפתח היום (שני) רשמית את אימוניה, אבל הדרמה הגדולה הגיעה כבר בשעות הצהריים המוקדמות כשבית"ר הודיעה למי שהיה אחד הסמלים הגדולים שלה בשנים האחרונות, אריאל הרוש, שהוא לא יוכל להתאמן עם שאר חבריו לקבוצה, גם באימון הפתיחה החגיגי וגם בהמשך.

כפי שזה נראה כרגע, הוא למעשה יתאמן בנפרד אחרי שלא הסכים לקיצוץ בשכרו. מדובר בהחרפת המאבק בין ראשי המועדון לשוער, שכבר פנה לעורך דינו גיא פרימור. בכל מקרה, הרוש מתכוון להגיע לאימון היום. בתוך כך, בבית"ר הוחלט כי סרט הקפטן יילקח מהרוש ויועבר לאופיר קריאף. טביב לא מעוניין בהרוש לעונה הקרובה, כאשר אמיר אדרי, בויאן שראנוב ודני עמוס כבר הוזכרו כמועמדים להחליפו ולגבי אדרי, כבר נעשתה פניה למכבי חיפה.

גם לידור כהן, שחקנה של מכבי פ"ת בעונה החולפת, יגיע לאימון אחרי שבית"ר החליטה לרכוש את כרטיסו. הוועדה למעמד השחקן קבעה לאחרונה את מחירו של כהן על 1.2 מיליון שקל, ואת הסכום הזה ישלם אלי טביב כדי להפוך אותו לשחקן בית"ר.

בנושא אחר, עוזר המאמן אורי אוזן ומאמן הכושר דרור שמשון חברו למאמן החדש מנחם קורצקי באימון הפתיחה לאחר שחתמו על החוזים. בבית"ר שמרו על אופטימיות והפערים הקטנים עם השניים נסגרו, גם בלחץ המאמן.

במועדון מעריכים שלמעלה מ-1,000 אוהדים יגיעו לאימון הפתיחה, ומשטרת ירושלים כבר דאגה לאבטח את המגרש בבית וגן. לאוהדים אף יינתן אישור לאוהדים לפרוץ לכר הדשר, כמיטב המסורת. הקפטן אריאל הרוש יגיע לאימון כשמאחורי הקלעים מנסים בכירים במערכת ליישר את ההדורים בינו לבין טביב, שאינו מעוניין בו לעונה הקרובה. "זו הסוגיה הכי מעניינית והכי סבוכה בבית"ר", אמרו בבירה.

לאימון היום זומנו מספר שחקנים מקבוצת הנוער וכמה שחקנים חופשיים שינסו להרשים. מדובר במגן השמאלי שמוליק מלול, ששיחק במכבי פ"ת, ומור שקד ששיחק בעונה האחרונה בראשון לציון. מחר יגיעו לאימון גם שלומי אזולאי, קשר חלוץ מראשון לציון, ומעוז סמיה ששיחק בעונה האחרונה בהפועל ירושלים. גם שי מזור, שירד לליגה א' עם הפועל קטמון, ייבחן. מתן בראשי, שמחזיק בחוזה, לא זומן לאימון וסוכניו מחפשים לו קבוצה בחו"ל.

הבוקר נשלח כרטיס טיסה לבלם הספרדי סזאר ארסו. במועדון משוכנעים שיחתום בקרוב ויצטרף לחנן ממן וזרקו קוראץ' שכבר חתמו. במקביל, קורצקי מחפש בלם וקשר אחורי זרים, כשהמועמד המוביל הוא הזמבי ניית'ן סינקלה, שירד העונה עם סושו לליגה השניה בצרפת, וקבוצתו דורשת כסף עבור השאלתו. בשלב זה בית"ר מנסה להפחית בעלויות הכרוכות בהבאתו. "מנחם נעול עליו, נראה מה יהיה", אמר גורם במועדון.

זעם גדול בבית"ר ירושלים בעקבות דריו של איזי שירצקי נגד אלי טביב. הבעלים של בית"ר, ששמע את מקבילו מקרית שמונה טוען בתוקף כי אין לאפשר לו להחזיק בבית"ר בעקבות הרשעתו בתקיפה ובהשמדת ראיות, מעדיף בשלב זה לא להגיב. גורם במועדון, ששוחח עם טביב על הנושא, סיפר: "אלי נפגע משירצקי, קודם כל כי הוא קולגה שלו, ומעבר לזה הוא יודע בדיוק מה טביב עבר".

"אם הרימון שנזרק אליו הביתה היה מתפוצץ והוא לא היה בחיים, מה אז שירצקי היה אומר?", הוסיף אותו גורם והמשיך, "גם לאיזי יש ילדים. מעניין היה לראות איך הוא היה מתנהג אם מישהו היה מנסה לפגוע בהם, הוא צריך להתבייש".

בתוך כך, ההסתדרות הגישה באמצעות עורך הדין רן קידר תביעה בעקבות הפרת פסק הדין של השופט אברהמי, אשר קבע כי יש לשלם את משכורות אפריל ומאי לכל המאוחר עד היום. קבוצת בית"ר ירושלים והבעלים אלי טביב הודיעו שאינם מתכוונים להעביר בשלב זה תשלום בגין המשכורות. ההסתדרות ביקשה עיקול הכספים המצויים בבקרה וכן תביעה אישית נגד טביב עקב בזיון החלטת בית המשפט.

למועדון יש כוונה מלאה לשלם את המשכורות במלואן, מחר יתקיים דיון בעניין עיקול חשבון המועדון מטעם רשויות המס. ברגע שהעניין הזה יוסדר, יועברו הכספים לשחקנים.