הרוש לבית"ר: אפשרו לי להתאמן, או שחררו אותי

פרסום ראשון: עורכי הדין של השוער שיגרו מכתב למועדון, בו איימו לפנות לבוררות אם לא יוחזר הרוש לפעילות

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  01.07.14 - 08:32
תחילת כתבה

המאבק בין בעלי בית"ר ירושלים אלי טביב והשוער והקפטן, אריאל הרוש עולה מדרגה. אחרי שאתמול הודיעו במועדון להרוש שמעתה הוא יתאמן בנפרד, הבוקר (שלישי) הגיעה התגובה של הרוש.

במכתב דרישה לפני נקיטת צעדים, שהעבירו פרקליטי השוער עורך הדין גיא פרימור ועורך הדין רועי רוזן, דורשים השניים להחזיר את הרוש לאימונים מיידית. במידה ולא יעשה כך בתוך 48 שעות, מאיימים עורכי הדין להגיש תביעה למוסד לבוררות של ההתאחדות לכדורגל בדרישה לשחררו לאלתר מהקבוצה. במכתב שנשלח לבית"ר טוענים עורכי הדין שהתנהלות הקבוצה מולו מהווה הפרת הסכם בוטה ופגיעה בפרנסתו ובסיכוייו להתקדם מקצועית.

יש לציין כי פסיקות פיפ"א רבות עומדות לזכותו של הרוש. גם במקרה של אלרואי כהן וטוטו תמוז שוחררו השניים תמורת סכום סמלי אחרי שהתנהגו אליהם בצורה דומה.

גבי הרוש, אביו של אריאל ביקש מבנו להיות חזק בתקופה הזו ולא להתראיין. "אנחנו במלחמה ובסוף אנחנו ננצח", אמרו במשפחתו של השוער.

אם הצדדים לא יגיעו להבנות כפי שמקווה המאמן מנחם קורצקי, אמיר אדרי עשוי להיות השוער הראשון של בית"ר. גם שמו של בויאן שאראנוב עלה אבל קורצקי מעדיף שוער ישראלי. בלי קשר אם יישאר או לא, מהרוש יילקח סרט הקפטן ויועבר לאופיר קריאף שזכה אתמול לאהבה גדולה מ-2000 האוהדים שהגיעו לבית גן.

בינתיים לטביב ישנן גם בבעיות ממקום אחר. מכבי פ"ת עשויה לתבוע את בעלי בית"ר לאחר שזה טרם העביר למלאבסים 1.2 מיליון שקלים, הסכום אותו קבעה הוועדה למעמד השחקן בעבור לידור כהן, שאף ערך בבירה בדיקות רפואיות. פ"ת דורשת לקבל את הסכום בתשלום אחד. הבלם הספרדי, ססאר ארסו ינחת היום ויחתום על חוזה כשקורצקי מחפש בלם נוסף ומקווה שהקשר הזמבי נייתן סינקלה יחתום בסופו של דבר. טביב מסרב בשלב זה לשלם דמי השאלה על תומר סויסה מהפועל ב"ש, אותו היה רוצה לראות המאמן מגיע. שמוליק מלול, ששיחק בעונה האחרונה במכבי פ"ת ושייך לטוברוק, אמור לחתום ולשמש כמגן השמאלי המחליף לדושאן מטוביץ'.