"אם לא לחו"ל, לדעתי דמארי יימכר לקבוצה אחרת בישראל"

סוכנו של החלוץ, רונן קצב, בראיון ל"חמש באוויר", תכנית הרדיו של ערוץ הספורט: "להפועל ת"א לא תהיה ברירה". וגם: איך הגיבו האדומים לאולטימטום של לוזון?

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  07.07.14 - 14:45
דמארי, איך תיגמר הסאגה?
דמארי, איך תיגמר הסאגה?
תחילת כתבה

בהפועל ת"א לא מתרגשים יתר על המידה מהאולטימטום שהציב עמוס לוזון, האיש החזק במכבי פ"ת ומי שמחזיק ב-50 אחוזים מכרטיסו של עומר דמארי, לפיו עד צהרי היום (שני) עליהם היה להסכים להצעה של מכבי ת"א או הפועל ב"ש או לחילופין לעביר לו ארבעה מיליון ש"ח בהתאם להסכם, כפי שנחשף כאן באתר באופן בלעדי.

"אנחנו ממשיכים ומבהירים ששחקן הוא לא עבד ולא רכוש של אף אחד, ועל כן אי אפשר להכריח אותו לעבור לקבוצה שהוא לא מעוניין לשחק בה", ציין גורם במועדון. חשוב לציין כי זו למעשה הטענה העיקרית של האדומים, טענה שתשמש אותם במאבקים המשפטיים מול עמוס לוזון. בהפועל מודעים לעובדה כי האולטימטום שהציב לוזון וחוסר המענה מבחינתם יגרור הליך בוררות. "לוזון בוודאי יפנה לבית משפט ואין לנו עם זה שום בעיה", ציין אותו גורם.

בינתיים, דמארי עצמו ממשיך להתאמן במחנה האימונים של הפועל בקיסריה. סוכנו, רונן קצב, הבהיר לאתר ערוץ הספורט כי המטרה של דמארי היא עדיין למצוא קבוצה באירופה, למרות חתימתו על חוזה חדש במועדון האדום. "מסוף העונה שעברה אנחנו מחפשים לעומר קבוצה באירופה. אנחנו רק בשלבים הראשונים של החלון וזו הייתה ועדיין המטרה של עומר ושלנו. אנחנו לא מתכוונים להגיב לכל הפרסומים והמחלוקות בין הקבוצות, זה לא עניינו", ציין קצב.

מאוחר יותר, בראיון ל"חמש באוויר", תכנית הרדיו של ערוץ הספורט, קצב סיפר פרט אותו האוהדים האדומים ודאי לא ישמחו לקרוא: "אוהדי הפועל ת"א צריכים להתפלל שדמארי ייצא לאירופה. אם זה לא יקרה, אני חושב שהפועל תיאלץ למכור אותו לקבוצה בארץ".

מהפועל ת"א נמסר בתגובה: "שחקנים אינם רכוש ויש להם רצונות, מחשבות ושאיפות משלהם - גם אם אלו אינם עולים בקנה אחד עם האינטרסים הכלכליים של עמוס לוזון. לא ניתן לאכוף על שחקן התקשרות ולא ניתן להכריח אותו לעשות דבר בניגוד לרצונו. עומר מעוניין לשחק בארץ רק בהפועל ואם לעזוב אז רק לטובת חוזה בחו"ל".

בתוך כך, היות ובינתיים הפועל לא הצליחה להגיע להבנות עם סוכנו של רועי גורדנה, אבי נמני, האחרון החליט שהקשר יעזוב את מחנה האימונים כדי שלא יסתכן בפציעה. מהיום הוא יתאמן לבד. כזכור, הפועל הציעה לגורדנה חוזה לארבע שנים אולם כרגע אין הבנות בין הצדדים במו"מ שנמשך מאז שברקוביץ' הגיע למועדון. נמני אמר לאתר ערוץ הספורט: "אנחנו נותנים להפועל את האפשרות להחתים אותו, אבל אם זה לא יקרה בימים הקרובים נפנה לאופציות אחרות".