"כרגע, מכבי פ"ת היא כמו ברצלונה בשבילי"

רן בן שמעון שבר שתיקה ב-5 באוויר: "חובה לדעת להמשיך הלאה בישראל"

מערכת אתר ערוץ הספורט  09.07.14 - 19:32
בן שמעון. עבר הלאה (צילום: אלן שיבר)
בן שמעון. עבר הלאה (צילום: אלן שיבר)
תחילת כתבה

"מי שרוצה להתעסק בכדורגל ישראלי צריך את המילה "נקסט" בלקסיקון", כך פותח רן בן שמעון את הראיון המיוחד לתכנית הרדיו שלנו, "חמש באוויר". אחרי עונה קשה מאוד בהפועל תל אביב, מאמן מכבי פתח תקווה כבר שם הכל מאחור ומתחיל פרק חדש, בתקווה שיהיה מוצלח בהרבה.

"מי שחושב יותר מדי, מתחיל להתברבר עם הדברים ומתעסק בבוץ עמוק מאוד", המשיך בן שמעון להסביר כי התקופה באדום מאחוריו. "טוב לי מאוד במכבי פתח תקוה, אני נהנה. אני עדיין אוהב את הפועל, זה מועדון מדהים, אבל ממשיכים הלאה".

גם את הטענות לפיהן מדובר בסוג של ירידה ברמה, דוחה המאמן: "לא התפשרתי על שום דבר, אני לא מרגיש ככה. אני מחנך את הילדים שלי שלעולם לא יעשו מהלכים פופוליסטיים, רק מה שנראה להם לנכון".

"רק אני שם על עצמי לחץ"

בן שמעון המשיך להסביר את הבחירה בלוזונים. "לא חשבתי להמתין לקבוצה מאירופה, למרות שהייתי יכול לשבת בבית כי היה לי חוזה", סיפר. "מה שהנחה אותי זה האתגר המקצועי שמחכה לי בפתח תקווה. כרגע אין לי יעדים, יש לי רגשות בתוך הנפש ואני יודע מה הדבר הנכון לעשות".

אז מה הולך להיות בפ"ת תחתיו? "חלק מהדברים שאני מנסה לעשות, ולא תמיד מצליח, זה לקחת צעירים רעבים להזדמנות ולתת להם את התנאים הסביבתיים", אמר בן שמעון. "בקרית שמונה הייתה חממה כזאת והרבה צעירים גדלו והתפתחו. זאת נוסחא מנצחת, אבל אי אפשר להתבסס על זה. זו חלק ממערכת כללית של בניית קבוצה נכונה".

"העבודה במכבי פ"ת מאוד מרגשת אותי", המשיך בן שמעון להביט קדימה. "אומרים תמיד ש'אם זה לא היה מרגש אותי - לא הייתי פה', אז יש לי חשק לומר את זה. בכל מקום שאני מגיע אליו, הוא יהיה בשבילי מנצ'סטר יונייטד או ברצלונה. ההווה הוא הזמן הכי טוב שאני יכול להיות בו. כשיגיע הזמן הנכון נציב ציפיות ומטרות ריאליות למה שאני מרגיש".

גם לגורם שקובע את כללי המשחק, התייחס בן שמעון. "למרות כל מה שהתקשורת כותבת ואומרת, אין בן אדם בעולם שיכול לשים עליי לחץ כמו שאני שם על עצמי", אמר. "אתה מפתח טכניקה להתנתק מאמצעי התקשורת: לא לקרוא אינטרנט ועיתונים. אני מחנך את הסביבה לא להקשיב לאף אחד".