גלאקטיקוס בב"ש: מאור מליקסון וגורדנה חתמו

השניים מצטרפים לברדה, בוזגלו, ארבייטמן ויתר הכוכבים. מליקסון חתם ל-5 שנים, גורדנה ל-3. אלישע לוי: "אנחנו ממשיכים בכיוון הנכון". היריבה באירופה: ספליט הקרואטית. עקב המצב הביטחוני: מיטרוביץ' לא יגע

שירי אלג'ם ורועי זריהן  10.07.14 - 15:45
תחילת כתבה

האם הדרך שהחלה בעונה שעברה תגיע לשיא שלה בעונה הקרובה? הפועל באר שבע, סגנית האלופה, ממשיכה במסע הרכש המרשים שלה ונראה שגם העונה אלישע לוי ושחקניו ייאבקו על האליפות. קשר הנבחרת, מאור מליקסון, חתם באמצעות סוכנו דודו דהאן לחמש שנים במועדון, ובכך הוא מצטרף לאליניב ברדה, מאור בוזגלו, שלומי ארבייטמן, דור מלול וחבריהם. במקביל, רועי גורדנה חתם באמצעות סוכנו, אבי נמני, לשלוש שנים בבירת הנגב.

השחרורו הבינלאומי עבור מליקסון הגיע לב"ש מוואלנסיין הצרפתית והקשר חתם על החוזה. מליקסון יעמוד לרשותו של אלישע לוי כבר בשבוע הבא במוקדמות הליגה האירופית לאחר שהספיק להירשם באופ"א. גורדנה, שלא ימשיך בהפועל ת"א, יעשה את הדרך לדרום לאחר ששני המועדונים סיכמו על העברתו ויהיה גם הוא חלק מהסגל האירופי. כזכור, כבר לפני כחודש גורדנה הגיע להבנות כלכליות עם הפועל ב"ש, ועכשיו לאחר שהמועדונים הסתדרו ביניהם דרכו נסללה לקבוצה של אלישע לוי.

"אני שמח מאוד לחזור הביתה, מאושר שהכל הסתדר ומחכה לאימון הראשון", סיפר מליקסון לאתר ערוץ הספורט. "אני רוצה להודות לאלונה ברקת על המאמצים הגדולים שהיא השקיעה כדי להביא אותי חזרה לבאר שבע".

אלונה ברקת התייסה למסע הרכש ואמרה: "הפועל ב"ש שמה לה למטרה לתקוע יתד של ממש בצמרת הכדורגל הישראלי. המבחן שלנו יהיה לחבר מספר עונות טובות, ליצור יציבות והמשכיות. אני חייבת להגיד שאם בעבר היה קשה לנו להביא שחקנים לב״ש, הרי שמגיע קרדיט גדול לאליניב ברדה, ששבר את תקרת הזכוכית מהבחינה הזאת".

בצד ההתחזקות המקצועית, בבאר שבע חוששים מהמצב הביטחוני ומהאופן שבו יתקבל על ידי השחקנים הזרים. כל השלושה (וויליאם סוארס, אוסטין אג'ידה וטומיסלב פאיוביץ') והבלם יואכים אסקלינג נשארו בפולין למספר ימים נוספים עד שהמצב יתבהר. מי שנלחץ מההסלמה בדרום והחליט שלא להצטרף להפועל באר שבע הוא ניקולה מיטרוביץ'. חשוב לציין כי לשחקן חוזה במכבי תל אביב, שכבר היתה בטוחה שהצליחה להשתחרר ממנו.

כמו כן, ב"ש גם שמעה היום מי תהיה היריבה שלה בסיבוב המוקדמות השני של הליגה האירופית: מדובר ב-ר.נ.ק ספליט, שעברה את מיקה הארמנית עם 1:3 בסיכום המפגשים. כידוע, בשל המצב הבטחוני, בב"ש מנסים להחליף ביתיות וקיבלו בשורות טובות: אופ"א מאשרת שהמשחק הראשון, שמיועד להיות בישראל ונקבע ל-17.7, יוכל להיערך במגרשה הביתי של ר.נ.ק, במידה שהקרואטים ייענו לבקשת ב"ש להחלפת הביתיות.

בתוך כך, סגנית האלופה נחתה בישראל אחרי מחנה האימונים ותמשיך בהכנות לקראת המשחק ביום חמישי הבא במוקדמות הליגה האירופית. "המחנה היה מוצלח מאוד, התגבשנו והתחברנו", אמר המאמן אלישע לוי, שהתייחס גם לזרים שנשארו בפולין מספר ימים נוספים בעקבות המצב הביטחוני בארץ: "נתנו להם לנו ולהירגע עד שהמצב יתבהר. תמיד יש חשש שהם יעזבו, אך אנחנו מקווים שזה לא יקרה".

אלישע לוי התייחס לצירופם של מליקסון וגורדנה: "אנחנו שמחים מאוד. המועדון עבד קשה כדי לצרף שחקן ברמתו של מליקסון. רציתי את גורדנה מההתחלה והוא יעזור לנו במרכז השדה. אנחנו בכיוון הנכון". על האפשרות ששחקניו יצטרכו להתאמן מחוץ לבירת הנגב אמר: "נעבוד לפי הנחיות פיקוד העורף, אבל ברור שאנחנו רוצים להתאמן בבאר שבע".

אליניב ברדה הוסיף: "התחברנו עם השחקנים החדשים ועכשיו אנחנו עם הפנים לאירופה, כי זה כבר קרוב. מקווים שהמצב יירגע ושנחזור לשגרה. לא תמיד היה לנו קל להתרכז. הזרים נשארו עד שהמצב יתבהר, צריך לזכור שהם לא נולדו למציאות הזו, אבל הם התנהגות כמו מקצוענים. אף אחד לא אמר שהוא רוצה לעזוב".