מיכה: מייצגים את כל המדינה. הלוואי שנשמח הרבה אנשים

רגע לפני הגומלין עם סנטה קולומה (שלישי ב-20:30), במכבי חושבים כמובן גם על המצב. אוסקר: "זה לא פשוט, אך התפקיד שלנו הוא להתמודד גם כעת". בטיס הודיעה: איגייבור עזב, ייצא לחתום בישראל

שירלי בר דיין, שליחת ערוץ הספורט לקפריסין  21.07.14 - 18:55
תחילת כתבה

בצל המבצע בעזה והמצב הביטחוני בישראל, במכבי ת"א מנסים להתרכז במשימה שתחכה להם היום (שלישי ב-20:30). הצהובים יפגשו את סנטה קולומה האנדורית למשחק הגומלין במסגרת הסיבוב השני של מוקדמות ליגת האלופות. האלופה הישראלית כידוע נאלצה לנדוד לקפריסין "ותארח" את היריבה הצנועה עם יתרון של 0:1 מהמפגש הראשון.

מבחינת מקצועית, יובל שפונגין לא התאמן ונמצא בספק למשחק. באימון הערב אוסקר גארסיה לא ממש תירגל הרכב, שכן מושיקו לוגסי הוצב ב-11, אך ככל הנראה מדובר בהטעיה. הסיבה? ב"הרכב הראשון" היו גם עוזר המאמן ובן רייכרט, שלא אמור לשחק. יש לציין כי ג'ורדי קרויף וג'ק אנגלידיס נמצאים עם הקבוצה בקפריסין, בעוד שהבעלים מיץ' גולדהאר טרם הגיע בינתיים. מי שכן נכחו, היו חמישה אוהדים שהגיעו לאימון לעודד.

הערב הצהובים גם קיימו מסיבת העיתונאים בלרנקה ודור מיכה אמר: "ברור שהמצב לא פשוט, אתה שומע שחיילים נהרגים ומשפחות נהרסות, אבל צריך להרים את עצמנו. אנחנו מייצגים את מכבי, אבל גם את כל המדינה. אנחנו מקווים שנוכל לשמח הרבה אנשים".

לקראת סנטה קולומה הוסיף הקשר הצעיר: "ממעיטים בערך שלהם. נכון שהם לא קבוצה גדולה, אבל הם נלחמו ונתנו 100 אחוז. עשינו תוצאה די טובה אבל ברור לנו שצריך לשפר את היכולת. משחק ראשון זה היה בסדר. זאת תוצאה שבירה ולכן צריך להיות מוכנים".
 
גם המאמן אוסקר גארסיה התייחס לתחושות הלא ממש נעימות איתן הגיעה מכבי: "ברור שהמצב הבטחוני משפיע. לא קל להתאמן בתנאים האלה וכמובן שהעובדה שעלינו לנדוד לחו"ל כדי לשחק משחק ביתי לא עזרה. רצינו מאוד לשחק בבית. למרות זאת, השחקנים שלי מקצוענים והם יודעים מה לעשות על המגרש. התפקיד שלהם הוא להתמודד".
 
על המפגש מול האנדורים הוסיף הספרדי: "כל השחקנים שלנו מוכנים ואנחנו צריכים לעשות את העבודה. קשה מאוד לשחק נגד קבוצה שמסתגרת, יש להם שחקנים מספרד, הם מאורגנים בהגנה וקשה לעשות תוצאות טובות באירופה. ראיתם את הקבוצות הישראליות במשחקים שלהם. לקבוצות מישראל קשה באירופה".
בטיס: איגייבור ייצא לחתום במכבי ת"א
בנושא אחר, עדיין אי אפשר לברך על המוגמר, אבל עושם רושם ששום כח בעולם לא ימנע מנוסא איגייבור להגיע למכבי תל אביב. הערב (שני) עזב הקשר הניגרי את מחנה האימונים של בטיס, ולאחר ששני המועדונים כבר סיכמו את תנאי ההעברה - עכשיו חסרה רק החתימה של איגייבור אצל האלופה.

על פי הידיעה באתר הרשמי, איגייבור מתכנן להגיע בימים הקרובים לישראל, זאת כדי לעבור את הבדיקות הרפואיות ולחתום על חוזהו בשורות מכבי ת"א. השחקן כבר נפרד מכל חבריו במועדון - השחקנים והצוות המקצועי - וכעת הוא בדרך ליעד הבא שלו.

"היתה לי שנה מלאה בחוסר מזל עם הרבה פציעות", אמר איגייבור, והתייחס ליעד הבא שלו: "עכשיו אני הולך לקראת היעד הבא שלי, שם אתחיל מאפס. מאמין שאחזור ליכולת הרגילה שלי".