יחזיק מעמד? ברקוביץ' ינהל את הפועל ת"א

אחרי עזיבתו המפתיעה של חג'ג', מהמועדון נמסר: "אייל ינהל גם את התקציב וייקח את כל ההחלטות הניהוליות". אחד מבעלי המנויות, בכור צבאן: "המצב עצוב, אבל אנחנו לא ניתן לספינה הזו לטבוע"

שירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לקפריסין  22.07.14 - 09:15
האיש החזק בהפועל. ברקוביץ' (אלן שיבר)
האיש החזק בהפועל. ברקוביץ' (אלן שיבר)
תחילת כתבה

רעידת האדמה שפקדה את הפועל תל אביב תפסה את יתר בעלי המניות במועדון מעט המומים. עידו חג'ג', האיש החזק במועדון, החליט לעזוב בעקבות הפרעות מספר אוהדים בפתח ביתו. בכור צבאן, אחד מבעלי המניות, התראיין לחדשות הספורט ואמר: "חייבים להתעסק בנסיבות העזיבה, אסור שדבר כזה יקרה בספורט בכלל ובהפועל ת"א בפרט".

על כל פנים, להפועל תל אביב אין יותר מדי זמן "להתאבל" על המצב, והבוקר נמסר מהמועדון כי "אייל ברקוביץ' ינהל מעתה גם את תקציב המועדון וייקח את כל ההחלטות הניהוליות בהתאם לגודל התקציב שיעמיד לרשותו חיים רמון שמינה אותו לתפקיד". לפי גורמים במועדון, רמון שבור מהמצב ולא מעוניין לחזור לקדמת הבמה, ולכן מינה את ברקוביץ' לאיש החזק בהפועל.

"אני עדיין לא יודע כמה המשמעות של העזיבה היא כלכלית כרגע, קשה לי לאמוד את זה", הוסיף צבאן, "אין לי מחשבות עזיבה, אני לא בצוות ההנהלה, אני מחזיק כבעל מניות. באתי לעזור להפועל. מדובר באחוז קטן מאוד של כלל אוהדי הספורט ולדבר הזה לא צריך לתת לקרות. אני לא חושב שאנחנו צריכים לעזוב הכל ולתת לספינה לטבוע. עידו לא בא להיות הבעלים, הוא בא לעזור בא ועזר עשה את מה שעשה, צריך להגיד תודה על כך ולעבור הלאה".

"בתקופה שאני פה, לא ראיתי שההנהלה הושפעה בצורה כזו או אחרת בגלל ההתנהגות של האוהדים", המשיך צבאן, "עד למקרה הזה, האוהדים היו בסדר גמור ואני חושב שהם עדיין בסדר גמור. יש להתברך ולהתגאות באוהדים כאלה. אם יש חלק קטן שחרג מהגבולות על זה צריך להצר".

האם העזיבה של חג'ג' היא רק תירוץ כדי לצאת מהמועדון?
"כל אחד יכול להסביר את זה כרצונו. אי אפשר להתעלם שכעובדה, זה מה שקרה. עידו החליט שזה מה שהביא אותו להחלטה. אני לא נכנס לנסיבות שמעבר לזה. עצם העובדה שהגיעו למצב הזה זו הבעיה, לא צריך לחפש סיבות אחרות"

גילי ורמוט יעזוב?
"אני לא מאמין, לא שמעתי על שחרורים כאלה ואחרים. צריכים לחכות ולראות. צריך להתמקד בנסיבות שהביאו את עידו  לעזוב, כל שאר הדברים יפתרו. להפועל יש בעיות כלכליות וזה לא חדש".

על חיים רמון וההתנהלות הכלכלית
רמון הכריז שהוא הולך לצמצום כדי שלא יהיו גרעונות וזה משהו שיודעים עליו מההתחלה. כל מי שנמצא בהפועל, הגיע לא כדי להיות בעלים אלא כדי שיגיע גוף רציני שיכול להחזיק קבוצה כמו הפועל ת"א, שמגיע לה את זה. אבל כרגע אני לא רואה את זה באופק. למה חיים רמון לא מדבר? אני לא יודע, לא יכול לענות במקומו".

על עתיד ההנהלה ומה יהיה בעונה הבאה
"לא מאמין שהקבוצה תלחם על חייה, מאמין שזו קבוצה של מרכז טבלה ולמעלה. אני לא חושב שאנחנו צריכים לעזוב הכל ולתת לספינה לטבוע. עידו לא בא להיות הבעלים, הוא בא לעזור בא ועזר עשה את מה שעשה, צריך להגיד תודה על כך ולעבור הלאה".

על אייל ברקוביץ'
"עד כמה שתלוי בי ברקוביץ' ישאר, אני לא מחליט על זה. ממה שאני רואה, ברקוביץ' עושה עבודה מאוד טובה בהתאם לנתונים שהוא קיבל מבחינת התקציבים, הוא ממצה את זה בתצורה הטובה ביותר. ההחלטה אם לעזוב או לא היא שלו"

צבאן סיכם: "אני אומר לכלל האוהדים: אנחנו נמצאים בספורט ולאף אחד אין זכות לבוא לבית של מישהו ולהגיד לו להתנהג כך או אחרת. בוודאי שלא לאדם שנותן מכספו, מרצונו ומזמנו. זה דבר שצריך להיות מחוץ חלספורט ויש להוקיע אותו. אני מסכים שזה עצוב. אסור שדברים כאלה יקרו בכלל ובהפועל ת"א בפרט. מי שרוצה לעזור ברוך הבא, אבל אף אחד לא יכול להטיל רפש על מי שבא לעזור ולהטיל עליו דברים שלא קשורים לספורט"