"המועדון במצב אנוש. תהיה פה עריפת ראשים למען הבראה"

"הפועל שיחקה בנדמה לי, ושיקרה לעצמה"; "האוהדים צריכים לבוא לקראתנו בשעת צרה"; "נלחמתי על ורמוט, אבל ייתכן שיעזוב עקב המצב שנוצר"; "בטוח שחג'ג' ישוב בעתיד". המועדון במשבר? על פי אייל ברקוביץ' המצב גרוע בהרבה

אסף אקרמן
אסף אקרמן  22.07.14 - 10:35
תחילת כתבה

אחרי הזעזוע שעבר על הפועל ת"א עם עזיבתו של עידו חג'ג', במועדון מנסים להסתגל לסיטואציה הלא פשוטה שנוצרה. מי שיצטרך להוביל כעת את האדומים הוא המנג'ר איל ברקוביץ' שהפך לאיש החזק במועדון והבוקר (שלישי) גם קיים מסיבת עיתונאים בה התייחס למצב.

עוד לפני כן, הבוקר כבר נמסר מהפועל כי "אייל ברקוביץ' ינהל מעתה גם את תקציב המועדון וייקח את כל ההחלטות הניהוליות בהתאם לגודל התקציב שיעמיד לרשותו חיים רמון, שמינה אותו לתפקיד". לפי גורמים במועדון, רמון שבור מהמצב ולא מעוניין לחזור לקדמת הבמה, ולכן מינה את ברקוביץ' לאיש החזק בהפועל.

"המצב אנוש"
"זה לא הזמן לדבר על כדורגל, הימים לא קלים, אבל כדי שתבינו מה שקורה פה אני כאן", אמר ברקוביץ' בתחילת דבריו, "עידו חג'ג' הודיע שכרגע הוא לוקח צעד אחורה. הוא תרם מזמנו ומכספו ואני רוצה להודות לו בשם הפועל תל אביב. אני אשמח אם עידו יחזור להיות מה שהיה עד היום. זה ייקח כמה חודשים, אבל אני בטוח שהוא עוד יחזור".

על חוסר הוודאות שנוצר כעת והפתרונות למשבר אמר המנג'ר: "ידעתי שהמצב רע, לא ידעתי שהוא אנוש. המועדון חולה מבחינה כלכלית. התעלמו מזה, שיחקו בנדמה לי, אבל המועדון הזה חולה. צריך הבראה, והבראה מלאה. זה יהיה עם עריפת ראשים ועם החלפת שחקנים. אם אנחנו רוצים שהמועדון הזה יחיה - צריכים לעשות פה שינוי דרסטי בחשיבה.  מה שעשו פה - זה לשקר. אין פה כסף. מהיום יש תקציב של 20 מיליון ש"ח. זה מה שייצא".

"הקהל צריך להתגייס בשעת צרה"
"אותי לימדו 'יש לך עשרה שקלים, זה מה שתבזבז'", המשיך ברקוביץ', "המועדון הזה צריך למכור 7000-9000 מנויים. האוהדים צריכים לבוא לקראת המועדון בשעת צרה, וזו שעת צרה. אני זוכר את האוהדים בימים שכמעט ירדו ליגה. המצב היום יותר גרוע. הפועל במצב קיומי. התקציב היה 48 מיליון אשתקד, השנה הורדנו ל-28 ואחרי העזיבה של עידו הורדנו ל-20 מיליון. ברור שלא נרוץ לאליפות, אבל המועדון הזה יהיה בריא. זה מועדון יותר מדי גדול בשביל ללכת לפירוק. לעולם לא ברחתי מספינה טובעת ואני לא עוזב".

על החשש מפירוק הרגיע המנהל המקצועי: "להפועל אין חובות. מועדון שהולך לפירוק זה כזה שנמצא בחובות. פשוט אין כסף להפועל להביא שחקנים. הולכים לשנה פיננסית, שנה שפויה. אני לא נבהל מזה בכלל".

"יכול להיות שגילי ורמוט יעזוב"
כעת בהפועל מקווים לפחות להתברג לחלק העליון של הטבלה. "המטרה היא פלייאוף עליון, אבל אנחנו לא יכולים להתחרות עם מכבי ת"א, מכבי חיפה והפועל ב"ש", טען ברקוביץ', נפגשתי אמש עם חיים רמון, שהעביר אליי את כל הסמכויות הניהוליות. אני רגיל שהאש עליי. מהיום הראשון ששיחקתי כדורגל האש עליי, אז אני לא נבהל".

מטבע הדברים הפועל תוכל לשקם את מצבה הכלכלי בעזרת מכירת שחקנים, כולל כוכבים כמובן. "עומר דמארי יילך, אנחנו צריכים את הכסף שלו", אמר המנג'ר. ומה לגבי גילי ורמוט? "זו שאלה קשה. אני מאוד רוצה אותו, נלחמתי עליו, אבל יכול להיות שהוא יעזוב במצב שנוצר היום. אם אני גילי ורמוט אני נשאר במועדון. זו רק החלטה שלו. אם גילי יגיד שהוא רוצה להישאר - נמכור שניים אחרים. זה תלוי בו".