מגדל הקלפים: הפועל תל אביב מחפשת הנהגה

היסודות הרעועים של הפועל ת"א על סף קריסה לאחר עזיבת חג'ג'. רמון המיואש העביר את הסמכויות לברקוביץ' וימשיך לחפש רוכש, יתר בעלי המניות מבינים שרק תקציב שפוי יבריא את המועדון ואף אחד לא ממהר לקחת את הכל על עצמו

שירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לקפריסין  23.07.14 - 15:30
אחד הלך, השני מחפש פיתרון
אחד הלך, השני מחפש פיתרון
תחילת כתבה

לאחר שההלם הראשוני מההודעה של עידו חג'ג', האיש החזק בהפועל תל אביב, על עזיבתו את המועדון נרגע במעט, צצה ועלתה אצל האדומים השאלה הגדולה - מי ייקח עכשיו על עצמו את ניהול המועדון? חיים רמון העביר לחג'ג' את המושכות רק לפני חודש וחצי לאחר שלא יכול היה לשאת יותר על כתפיו את המצב הקשה, ובהפועל הבינו שהדי העזיבה של עידו חג'ג' לא תמו. יציאתו של האיש שהזרים מיליונים לקבוצה יוצרת לא רק בור כלכלי אלא גם בור ניהולי.

חיים רמון, כפי שסיפרנו כאן השבוע, מסתובב מתוסכל ומיואש, לא רוצה לחזור פעם נוספת לקדמת הבמה והעביר את סמכויות הניהול לאייל ברקוביץ'. מעכשיו, המנג'ר יקבל את ההחלטות בכפוף לתקציב שרמון יעמיד לרשותו. למרות זאת, חשוב להבהיר: רמון עדיין נחשב לבעלי הקבוצה, הוא רשום כבעל זכויות הניהול של הפועל ת"א ועל כן, גם אם היה מעוניין לעזוב כעת את המועדון הוא לא יכול לעשות זאת - אלא אם יעשה אחת משתי האופציות הבאות: 1. ימכור את הקבוצה, 2. יפתח בהליך של פירוק. בהפועל טוענים כי בשלב זה רמון לא חושב על פירוק, וינסה להמשיך באיתוריו ובניסיונותיו לאתר רוכש, דבר שהיה קשה בעבר וכעת קשה שבעתיים.

ומה לגבי שאר בעלי המניות מאיר תושב (10 אחוזים), בכור צבאן (7 אחוזים), סיימון כץ (4 אחוזים) ושרון ואיציק ניסנוב (4 אחוזים)? כרגע הם לא מתכוונים לתרום סכומי כסף נוספים בנוסף למה שהם כבר תרמו. האנשים הללו עשו זאת כבר בעבר כשהקבוצה היתה במצב לא קל והתגייסו לטובתו של חיים רמון, בשיחות עם חלקם, הם הבהירו כי לא יכניסו יותר את היד לכיס, כי לא זה מה שיבריא את הפועל ת"א. גם הם מבינים שההבראה צריכה להתחיל בראש ובראשונה במעבר לתקציב שפוי, גם אם מדובר בכך שמקצועית הקבוצה תהיה בעונה פינסית ולא תיאבק על התארים וזה מה שצריך להודיע לאוהדים. שלא יפתחו ציפיות.

מעבר לכך, לפני כחודש וחצי במסיבת העיתונאים שערך רמון הוא הצהיר כי מעתה תהיה הנהגת משולשת שתכלול אותו, את חג'ג' ואת בכור צבאן. אלא שמאז אותה הצהרה ולאחר שיחה של צבאן שביקש להיפגש ולעשות חלוקת עבודה איש לא חזר אליו. צבאן רצה לתרום ולקחת על עצמו אחריות נוספת אך היות ולא חזרו אליו הוא החליט לקחת צעד אחורה. גם כעת הוא לא מתכוון לתפוס את ההגה במקומו של עידו חג'ג', אלא להמשיך בהתעסקותו בהפועל כפי שהיה עד כה.