עוד חזית מול הפועל? טביב רוצה לצרף את ורמוט לבית"ר

האם אחרי כל הסאגה, יעבור קשר האדומים בכלל לי-ם? הבעלים מוכן לפתוח את הארנק בשביל להביאו. בהפועל ת"א הגיבו: "יש את הכסף כדי להשאירו. זה תלוי רק בו כעת"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  27.07.14 - 11:43
ורמוט. אולי בסוף הוא בכלל יעבור לבירה?
ורמוט. אולי בסוף הוא בכלל יעבור לבירה?
תחילת כתבההאם גילי ורמוט בדרך לבית"ר ירושלים? אלי טביב שוחח בימים האחרונים עם בכיר בהפועל ת"א ובדק את האפשרות להחתים את הקשר בעקבות הקשיים של האדומים להשאירו מבחינה תקציבית. טביב מודע לעובדה שגם מכבי ת"א ומכבי חיפה בוחנות את האפשרות לצרף את ורמוט ושבהפועל יתקשו להשאירו, אבל מוכן לפתוח את הארנק ובטוח שרכש כזה יגרום להאצה מטורפת במכירת מנויים.

לא מן הנמנע שאם ורמוט ייתן תשובה חיובית, הקבוצות יבצעו בינהן טרייד במסגרתו יעבור אריאל הרוש לאדומים למרות שהסיכוי לכך קלוש מאחר והרוש לא מעוניין בכך. אפשרות נוספת היא שטביב יקזז מהסכומים שהפועל ת"א חייבת לו בעקבות העברת זכויות הניהול לידיו של חיים רמון.

"זה לא ייראה הכי טוב מצד אוהדי הפועל אם גילי יבוא לשחק אצל אלי טביב, אבל מצד שני להפועל אין כסף ולכולם ברור שאם הוא יעזוב אז המועדון יוכל לצרף כמה שחקנים שיסייעו במטרות של אייל ברקוביץ'. כשטביב רוצה משהו, הוא משיג", אמר גורם בבית"ר. מצד שני, ישנם גורמים בבית"ר שחושבים שמהלך כזה, למרות הרצון הטוב של טביב, לא יכול לצאת אל הפועל בשל האהבה של ורמוט לאוהדי הפועל והתחושה שיפגע בהם אם יעבור לבית"ר.

התגובה הרשמית של הפועל ת"א: "יש לנו את הכסף להשארת גילי ורמוט ואין שום רצון לטרייד כזה או אחר.  ההישארות שלו בהפועל תלויה רק בו. כמו כן, הסיפור על קיזוז החוב לטביב כביכול על ידי העברת שחקנים הוא מצוץ מהאצבע".

בעניין אחר, בית"ר תנחת מחר (שני) ממחנה האימונים, אחרי שסיימה את שני משחקי ההכנה בניצחון ובתיקו מול קבוצות מהליגות הלא מקצועניות בגרמניה. המאמן מנחם קורצקי שלח היום מסר חד וברור לאוהדים, וגם ליתר קבוצות ליגת העל. "יהיה כדאי לראות את בית"ר ירושלים העונה. נעלה לנצח בכל מקום ולא משנה נגד מי", אמר קורצקי לאתר הרשמי, "נבנה קבוצה חזקה ואטרקטיבית ועם הזמן תהיה גם קבוצה התקפית שהקהל של בית"ר יהנה ממנה. בשלב הראשון חשוב לנו לייצר קבוצה שתמשיך לכמה שנים, עם יצירת בסיס ותלכיד, ושחקנים שיודעים מה הם רוצים מעצמם. אנחנו שואפים הכי גבוה שאפשר".

הקשר הארגנטיני חסוס מנדס ירד היום רשמית מהפרק, אחרי שוויתר על האופציה להגיע לישראל בעקבות המצב הבטחוני, ולבסוף חתם באינדפנדיינטה. קורצקי הבהיר כי יצורף שחקן זר נוסף בעמדה התקפית, אולם הוא לא מתכוון להתפשר על איכות, גם במקרה שבית"ר תפתח את העונה עם ארבעה זרים בלבד.

קורצקי החליט לקחת את דני פרדה כפרוייקט ולנסות להחזיר לו את חדוות המשחק והחשק שקצת אבדו לו. כבר במשחק האחרון במחנה, פרדה שנכנס כמחליף, הציג יכולת טובה ובישל באומנות את השער השני של בית"ר לשלומי אזולאי. הקשר-חלוץ הליטאי, דרוידאס סארנס שוחרר אמש ובמועדון ינסו לחפש שחקן זר במקומו. אלי טביב נתן אור ירוק למהלך ולטענת הצוות המקצועי טביב מרגיש שהשנה עם הבעיות הכספיות של הפועל ת"א ומכבי נתניה, בית"ר תוכל להתברג בפלייאוף העליון ביתר קלות.

בית"ר ירושלים ערכה אירוע ברביקיו וקריוקי. כוכב הערב היה אבישי כהן הצעיר, שהוכיח יכולות מרשימות מאוד עם המיקרופון.