השחקנים נגד ההנהלה. כרגע רק ערן לוי מוכן לקצץ

הבעיות הכלכליות בנתניה קשות ורק הקפטן מסייע. סארנסה יישלח לבדיקות

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  27.07.14 - 11:00
ערן לוי. היחיד שהסכים לקיצוץ (האתר הרשמי של נתניה)
ערן לוי. היחיד שהסכים לקיצוץ (האתר הרשמי של נתניה)
תחילת כתבה

מכבי נתניה תחזור ביום רביעי ממחנה האימונים בהונגריה עם מצב רוח ירוד. לאחרונה נוצר בלאגן במועדון לאור דרישת הבעלים אלי שגב, לקיצוץ מיידי של 15 אחוזים ממשכורתם של השחקנים המובילים, כמו גם החלטתו לשחרר שני שחקני הרכב - כפי שנחשף באתר ערוץ הספורט.

עד עכשיו, התבקשו 7 שחקנים לקצץ: אוהד לויטה, עמרי קנדה, שמעון הרוש, עידו לוי, עידן שריקי, לארי קאיודה, ערן לוי, כשגם רן רול וניר אברג'יל יקבלו הודעה דומה. הרומנים, גבריאל גיאורגיו וכריסטיאן סארגי לא יתבקשו לקצץ. "אנחנו לא מבינים למה יש פה איפה ואיפה", אמרו אחדים משחקני הקבוצה. שגב עצמו, על כל פנים, נפגע מיחס השחקנים וטען בפניהם: "נפגעתי, אני משקיע מיליונים, תבואו לקראת המועדון".

העובדה שעמית בן שושן ודודו סאראנסה חתמו על חוזה ולא הוזמנו לשיחה על קיצוץ מלמדת כי השניים אינם בתוכניות המקצועיות והם ישוחררו. בנתניה יודעים שהעניין אינו קביל והם יהיו נתונים לתביעות משפטיות אבל הוחלט כי חוזיהם לא יועברו בבקרה. לגבי דודו, נתניה תשלח את השחקן לבדיקות מקיפות בברכו בשל הכאבים מהם הוא סובל ושלא מאפשרים לו להתאמן כמו שצריך. "מה שקורה אצלנו זה פשוט שכונה. קודם מחתימים ואחר כך אומרים "אין כסף", בואו תעזרו למועדון", אמר אחד משחקני נתניה.

מחר יחליטו השחקנים עם חזרתם לארץ אם להסכים לקיצוץ. כרגע מתוך השבעה שהתבקשו לקצץ רק הקפטן, ערן לוי שמנסה לתת דוגמא אישית, מוכן למהלך. היתר בשלב זה לא החליטו כיצד לפעול. ייתכן כי במועדון ינסו להגיע עם השחקנים להסכם על קיצוץ נמוך יותר בתקווה שיסכימו ולא מן הנמנע שגם המאמן יוסי מזרחי ועוזרו שי הולצמן יתבקשו לקצץ כחלק מהמגמה לחסוך בעלויות. "רק לפני חודשיים הציעו חוזים לבן שהר וטל בן חיים הבלם, אז איך עכשיו אין כסף?", תהה אחד משחקני הקבוצה. כמו כן, גם המשכורות של השחקנים ה"מנודים", שליו מנשה ואור שטרית, מכבידות מאוד על התקציב.

בהנהלה הסבירו שהעובדה שעסקה שהיתה אמורה להתבצע באנגולה ולהכניס לבעלים אלי שגב לא מעט משאבים נפלה, כמו גם השותפים שאינם מוכנים להשקיע גרמו למהלך. "אלי שגב הוא ממש לא האיש הרע פה. אין כסף זו הבעיה", אמרו בנתניה.