ברקוביץ': בית חם עושה אותך מאושר, לא כסף

החלטת גילי ורמוט להישאר סיפקה רגע של נחת. מנג'ר הפועל: "כאן הוא המנהיג, ולכן הבחירה נכונה". האדומים הגיבו לדברים ממכבי: "מבינים שקשה להם לתפוס שהכסף לא קונה הכל, אבל יש עוד ערכים בעולם שלנו". אדל לא עבר בדיקות רפואיות, ולא יחל להתאמן

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  29.07.14 - 10:07
תחילת כתבה

גילי ורמוט אולי לא גדל בהפועל תל אביב, אבל עם החלטתו הדרמטית להישאר במועדון - למרות מצבו הכלכלי והמקצועי הלא פשוט - הוא הפך בן רגע לאחד מיקירי האוהדים האדומים אי פעם. כמובן שגם אנשי המועדון לא הסתירו את שמחתם מהודעתו של הקפטן, ובראשם אייל ברקוביץ'.

"מבחינתי זה מובן מאליו שגילי נשאר, הפועל היא הבית שלו", אמר המנג'ר לאתר ערוץ הספורט. "כאן גילי הוא הכינור הראשון, המנהיג הבלתי מעורער, ולכן בשבילו זה הדבר הכי טוב. הוא בעל הבית. אני  מבטיח לגילי שסביבו נבנה את הקבוצה. יש שחקנים טובים בהפועל, ועם עוד חיזוק או שניים אנחנו יכולים להיות קבוצה בפלייאוף העליון".

"גילי הוא שחקן שעושה את ההבדל, לא סתם נלחמתי עליו. בלי גילי היינו קבוצת אמצע טבלה ומטה, ואיתו נהיה קבוצת פלייאוף עליון", הוסיף שחקן העבר. "גילי ורמוט אוהב את המועדון הזה, לדעתי זה מה שגרם לו להישאר. אנשים צריכים להבין שכסף לא עושה אותך מאושר, אלא בית חם", סיכם ברקוביץ' עם עקיצה לעבר מכבי ת"א.

לפני כשבוע הודיע ברקוביץ' כי אם ורמוט יישאר, הפועל תצטרך למכור שני שחקנים אחרים. הבוקר (שלישי), המנג'ר האדום כבר נשמע אחרת. "השגנו את הכסף להשאיר את כל השחקנים, כרגע אף שחקן הרכב לא עוזב. זה הסגל של הפועל תל אביב. כמובן שעוד יכולים להיות שינויים קוסמטיים קטנים עד פתיחת הליגה".

ההישארות של ורמוט ואי שיחרורם של שחקנים נוספים התאפשר תודות לכך שעידו חג'ג', מאיר תושב ובכור צבאן הסכימו לדחות את החזר ההלוואת שהיו אמורים לקבל מהכסף שייכנס ממכירת עומר דמארי. בסוף השנה שעברה השלושה בצוותא עם גורם חיצוני הלוו כסף למועדון לתשלום המשכורות ולדברים נוספים. כעת, כאמור, הם הסכימו להאריך את ההלוואה שלהם לשלוש שנים.

אגב, הפועל תל אביב הגיבה לדברים שיצאו ממכבי בנוגע להחלטה של ורמוט: "אנחנו מציעים למכבי להתעסק בעתיד של עצמם, ולא לדאוג לוורמוט. אנחנו מבינים שקשה להם לתפוס שכסף לא קונה הכל, אבל יש עוד ערכים בעולם שלנו".

בתוך כך, בעקבות העובדה שהצליחה לגייס כספים מאנשי עסקים, הפועל תל אביב תנסה להתחזק בשבועות הקרובים, כאשר המטרה היא לצרף לסגל של המאמן אסי דומב שוער, חלוץ ובלם. מי שמועמד לעמדה בין הקורות, כידוע, הוא אפולה אדל, שנחת אמש בישראל על מנת להיבחן. אלא שהבוקר אדל נכשל בבדיקות הרפואיות, ולכן לא יחל להתאמן היום עם הקבוצה.