שופטי ליגת העל נגד הספריי: "מוציא מריכוז"

מנהלת הליגה ואיגוד השופטים רוצים להכניס את הפטנט לשימוש בארץ

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  01.08.14 - 10:07
(GETTYIMAGES)
(GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

ספריי הקצף המפורסם הספיק לכבוש את המונדיאל בסערה הקיץ, ומשם, ליגות בכירות כגון אנגליה וצרפת מיהור להודיע כי יכניסו את הפטנט לשימוש. אבל האם גם שופטי ליגת העל יתחילו לסמן העונה את מיקום החומה בספריי? עוד מוקדם לקבוע.

כפי שפורסם כאן לפני כשבועיים, במנהלת הליגה ובאיגוד השופטים בוחנים את הנושא ומעוניינים להצטרף לרשימת המדינות ששופטיהם משתמשים בספריי, אבל עדיין אין הכרעה בנושא. שני הגופים שלחו בקשה משותפת לאופ"א, וכעת ממתינים להחלטה. יש לציין שהנושא כרוך בהוצאה כספית, משלוחים מחו"ל ועמידה בתקנים, כך שזה לא סיפור פשוט.

באופן מפתיע, נדמה שדווקא השופטים עצמם נגד השימוש בספריי. על מספר שופטים בליגת העל, החשש הוא שהפטנט ייפגע בביצועים: "זה אולי מצטלם יפה, אבל עלול לפגוע בריכוז", אמר אחד השופטים. "אי אפשר להכניס את זה מעכשיו לעכשיו, מדובר בעומס נוסף ולא הכרחי, אנחנו מתמודדים עם שימוש במערכת שמע ונמצאים תחת לחץ".

בתוך כך, היועץ המקצועי של איגוד השופטים, יו דאלאס, חתם על הסכם ייעוץ דומה עם ההתאחדות היוונית, מה שאומר שהוא יחלק את זמנו בין שתי הליגות. למעשה, הסקוטי ישמש ביוון כיו"ר הועדה המקצועית, אך ימשיך לייעץ לאיגוד הישראלי, אך בהיקף מצומצם יותר. מנכ"ל האיגוד, יריב טפר: "גם אם נפחה פעילות יירד, נדע להמשיך לעבוד יחד כדי לקדם את השופטים הישראלים".