לוי: "שברנו את תקרת הזכוכית. שחקנים ברמה מגיעים לב"ש"

הרכש מסקרן והציפיות בעלייה. מאמן ב"ש מוכן לעוד עונה בצמרת: "אין סיבה שלא ניאבק על האליפות עם מכבי ת"א, מכבי חיפה וק"ש". ויש לאלישע מה לומר גם על מיעוט שחקני הבית ומכירת המנויים המאכזבת. ראיון מתוך 'מתחממים'

מערכת אתר ערוץ הספורט  06.08.14 - 12:39
תחילת כתבה

הנמכת ציפיות היתה טקטיקה שבב"ש די חיבבו בעונה שעברה, שהסתיימה כזכור עם סגנות. המקום השני הציב רף חדש, לפיו האדומים יכולים כעת לשאוף להשיג את הפרס הגדול - אליפות. ב"ש ביצעה רכש מסקרן מאוד הקיץ ועם זאת בקבוצה מעדיפים, לפחות בינתיים, לשמור על אותה הזהירות.

"ציפיות הן לא דבר חדש בב"ש, זה מועדון גדול עם קהל גדול. אשתקד עשינו שנה פנטסטית והשנה המטרה היא לעשות שנה לא פחות טובה", אמר המאמן אלישע לוי באולפן "מתחממים", "לא אדבר על מיקומים סופיים, אבל אנחנו, מכבי חיפה, מכבי ת"א וקרית שמונה ניאבק על האליפות ואני מקווה שאנחנו נהיה בפנים. לא הצהרתי על אליפות, לא אז ולא עכשיו, אבל אין שום סיבה שלא נתמודד עם כל הקבוצות הללו".

"יש לנו סגל טוב, נביא עוד שחקן או שניים. לא קל להביא זרים לאור המצב הבטחוני, אבל יש לנו מקום לעוד שניים", הוסיף לוי והתייחס גם לשאלת ההפסד הכספי בעקבות ההדחה המוקדמת מאירופה, לשמחתנו התקציב לא נבנה על סמך משחק זה או אחר. יש לנו בעלים חזקה ולמרות שהתאכזבנו, התקציב לא ייפגע מההדחה. הפסדנו לספליט אחרי הכנה לא אופטימלית, ובלי ביתיות".

זה לא מה שהיה פעם

"מליקסון וארבייטמן נקלטים נהדר", סיפר אלישע על שחקני הרכש הישראלים שלו, "הלכנו על אותו קונספט של החזרת ליגיונרים, כי קבוצה טובה בארץ צריכה להתבסס על ישראלים. נגמרו הזמנים שאפשר להביא זרים טובים כמו פעם. ברדה ובוזגלו סחפו את כולם וגם הפעם הבאנו שחקנים ברמה. שברנו את תקרת הזכוכית, כי היום כן אפשר להביא שחקנים לב"ש".

"בנוגע לשחקני בית צריך סבלנות", ענה מאמן ב"ש על השאלה המתבקשת,"היו טענות על הנוער שלנו, אבל אשתקד לוטם זינו התקדם והנה הוא יצא לחו"ל. אנחנו משוועים לצעירים ויש לנו כמה שעושים צעדים ראשונים, כמו אור חביביאן, אבל לא נביא לבוגרים מהנוער רק בגלל שהם שלנו, אלא רק אם הם באמת טובים. הגיל לא קובע. אם מישהו מתאים אני אתן לו צ'אנס, גם אם הוא בן 16 או 17".

הפועל ב"ש לא מכרה מנויים כפי שציפתה, בטח לא בכמות של מכבי תל אביב ומכבי חיפה. אלישע לוי תולה את האשמה באיצטדיון וסרמיל המיושן, אבל לא רק. "אם היה מתקן חדיש ומודרני היו יותר מנויים", אמר והוסיף, "גם עניין המלחמה מפריע כי אין אווירה של כדורגל, אבל הקבוצה מתקדמת בכל הפרמטרים, גם בנושא הקהל. בשנה שעברה באו המון, גם הבית וגם בחוץ".