טביב נגד הרוש, סיבוב שני: תם שלב ההוכחות

גם 4 שעות של דיון סוער לא הביאו לפשרה, הבורר יפסוק בנושא תוך 10 ימים. 75 אחוז מכרטיסו של קליימן נרכשו

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  06.08.14 - 08:54
הרוש אצל הבורר הבוקר
הרוש אצל הבורר הבוקר
תחילת כתבה

שלב ההוכחות בבוררות בין אלי טביב לבין אריאל הרוש יצא הבוקר (רביעי) לדרך. בעלי בית"ר ירושלים והשוער שלה אשתקד הגיעו בנפרד, כשהם מלווים ביועציהם המשפטיים, למשרדו של הבורר, יצחק אילוביץ', בראשון לציון. בין השניים לא נרשמה שום החלפת מילה או לחיצת יד.

הרוש, באמצעות פרקליטיו, עורכי הדין רועי רוזן וגיא פרימור, טען להפרת הסכם מצד בית"ר ולחוב כספי כלפיו ודורש לחזור לאימונים יחד עם הקבוצה. מהצד השני, טענו טביב ועורכי דינו שהשוער לא מעוניין בהמשך ההתקשרות ושהוא היה זה שהמריד את השחקנים נגד הבעלים של בית"ר. טביב הגיע עם עורך דינו, רוני מוזסון ועם המנכ"ל עומר עצמוני. עוד לפני הכניסה לדיון, אמר הבורר לשני הצדדים: "הפשרה הכי גרועה, טובה יותר מפסק הדין הכי טוב".

בדיון הקודם הצדדים ניסו להגיע לפשרה, אך משלא הצליחו, נקבע מועד לדיון נוסף, והבוקר, בפעם הראשונה, טביב והרוש הגישו תצהירים ובהם כל צד שטח את תחושותיו. לאחר קבלת התצהירים, כל צד חקר את הצד השני לגבי טענותיו, אבל אחרי 4 שעות לא הושגה פשרה, מה שאומר שהבורר יפסוק החלטה סופית בתוך 10 ימים.

עורך דינו של הרוש, רועי רוזן: "היה דיון סוער,מתיש ואינטנסיבי. עדיין יש אמוציות, ולא באמת היינו קרובים לפשרה. הדרישה שלנו נשארה שחרור מיידי ופיצוי כספי, אבל נקבל כל החלטה של הבורר".

כזכור, להרוש ישנו חוזה לעונה נוספת בבית"ר, וסעיף שחרורו עומד על 1.2 מיליון יורו. מקרי העבר מלמדים ששחקנים שהיו תחת חוזה שוחררו בסכומים קטנים, אך מצד שני היו גם מקרים שבהם הבוררים צידדו בראשי המועדונים. בכל מקרה, הצד שיפסיד לא יוכל לערער על הפסיקה.

בנושא אחר, אלי טביב העביר כבר 8 מיליון שקלים מכיסו לטובת תקציב הקבוצה. יו"ר הבקרה התקציבית, עופר אורליצקי, אישר שעדיין חסרות לבית"ר ערבויות כדי להעביר את כל השחקנים בבקרה, אך למועדון ישנה אפשרות להעביר את החוזים של השחקנים עד מחר בערב, ומי שלא יעבור, לא יוכל ליטול חלק במשחקים בסופ"ש.

בוריס קליימן אמור לסגור פרטים אחרונים בחוזה מול טביב כדי ולחתום בבית"ר. הבוקר השלימו הפועל ת"א והירושלמים את העברת השוער, כשבית"ר רכשה 75 אחוזים מכרטיסו של קליימן תמורת חצי מיליון שקל.